Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (11 - 22 Nov 2014)

By: Elaine Brand |
17/11/14 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (11 – 22 Nov 2014):

Results

Tuesday 11 November

South East

  • Stevenage 4 – 0 Dagenham & Redbridge

South West

  • Plymouth Argyle 3 – 0 Newport County

Wednesday 12 November

North East

  • Lincoln City 3 – 1 York City

Thursday 13 November

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 4 Barnet

Friday 14 November

North West

  • Accrington Stanley 2 – 6 Wigan Athletic

Saturday 15 November

North West

  • Fleetwood Town 0 – 1 Burnley
  • Oldham Athletic 0 – 3 Bury
  • Port Vale 1 – 0 Morecambe
  • Preston North End 0 – 0 Tranmere Rovers
  • Wrexham 1 – 3 Walsall

North East

  • Chesterfield P – P Bradford City
  • Grimsby Town P – P Scunthorpe United
  • Hull City 2 – 2 Doncaster Rovers
  • Mansfield Town P – P Notts County
  • Rotherham United 1 – 2 Burton Albion
  • York City P – P Lincoln City

South East

  • Cambridge United 2 – 3 Northampton Town
  • Dagenham & Redbridge P – P AFC Wimbledon
  • Gillingham P – P Peterborough United
  • Leyton Orient 0 – 3 Stevenage
  • Milton Keynes Dons 5 – 3 Southend United
  • Watford 3 – 3 Luton Town

South West

  • AFC Bournemouth P – P Portsmouth
  • Exeter City P – P Swindon Town
  • Newport County P – P Cheltenham Town
  • Oxford United 0 – 2 Bristol Rovers
  • Torquay United P – P Plymouth Argyle

Fixtures

Wednesday 19 November

North West

  • Rochdale v Blackpool (2:00)

Saturday 22 November

North West

  • Blackpool v Shrewsbury Town
  • Burnley v Bury
  • Carlisle United v Wrexham
  • Morecambe v Preston North End
  • Oldham Athletic v Rochdale
  • Tranmere Rovers v Accrington Stanley
  • Walsall v Fleetwood Town
  • Wigan Athletic v Port Vale

North East

  • Bradford City v Rotherham United
  • Burton Albion v York City
  • Doncaster Rovers v Chesterfield
  • Hartlepool United v Mansfield Town (11:30)
  • Notts County v Grimsby Town
  • Scunthorpe United v Hull City

South East

  • AFC Wimbledon v Stevenage (10:30)
  • Leyton Orient v Gillingham (10:30)
  • Northampton Town v Luton Town
  • Peterborough United v Barnet
  • Southend united v Dagenham & Redbridge (10:30)
  • Watford v Cambridge United (10:30)

South West

  • Bristol Rovers v AFC Bournemouth (10:30)
  • Cheltenham Town v Exeter City
  • Newport County v Torquay United
  • Plymouth Argyle v Oxford United
  • Portsmouth v Swindon Town