Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (1 - 11 Apr 2015):

By: Elaine Brand |
08/04/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (1 – 11 Apr 2015):

Results

Tuesday 31 March

Merit League 2

  • Torquay United 4 – 0 Newport County

North East

  • Bradford City 3 – 3 Lincoln City

Wednesday 1 April

North West

  • Morecambe 0 – 3 Fleetwood Town

Thursday 2 April

North West

  • Accrington Stanley 0 – 2 Tranmere Rovers

Friday 3 April

Merit League 2

  • Leyton Orient 4 – 0 Torquay United

North East

  • Hartlepool United 4 – 2 Scunthorpe United

Saturday 4 April

North West

  • Bury 0 – 0 Burnley
  • Fleetwood Town 1 – 0 Walsall
  • Port Vale 0 – 2 Wigan Athletic
  • Preston North End 6 – 0 Morecambe
  • Rochdale 3 – 3 Oldham Athletic
  • Shrewsbury Town 0 – 1 Blackpool
  • Wrexham P – P Carlisle United

North East

  • Chesterfield 0 – 5 Doncaster Rovers
  • Grimsby Town 2 – 0 Notts County
  • Rotherham United 0 – 1 Bradford City
  • York City 1 – 1 Burton Albion

Merit League 1

  • AFC Bournemouth 0 – 2 Luton Town
  • Southend United 1 – 2 Plymouth Argyle
  • Stevenage 4 – 2 Barnet
  • Watford 2 – 3 Milton Keynes Dons

Merit League 2

  • Dagenham & Redbridge 3 – 2 AFC Wimbledon
  • Gillingham 3 – 4 Cambridge United
  • Northampton Town 2 – 0 Newport County
  • Oxford United P – P Bristol Rovers

Tuesday 7 April

Merit League 1

  • Barnet 5 – 0 AFC Bournemouth
  • Swindon Town 2 – 4 Exeter City

Merit League 2

  • Torquay United 1 – 2 Northampton Town

North East

  • Hartlepool United 0 – 1 Lincoln City

North West

  • Oldham Athletic 2 – 0 Fleetwood Town

Fixtures

Tuesday 7 April

North West

  • Bury v Wigan Athletic (7:00)

Wednesday 8 April

Merit League 2

  • Cambridge United v Cheltenham Town (1:00)
  • Newport County v Bristol Rovers (2:00)

North West

  • Rochdale v Port Vale (1:00)

Saturday 11 April

North West

  • Blackpool v Rochdale
  • Burnley v Fleetwood Town
  • Bury v Oldham Athletic
  • Carlisle United v Shrewsbury Town
  • Morecambe v Port Vale
  • Tranmere Rovers v Preston North End
  • Walsall v Wrexham
  • Wigan Athletic v Accrington Stanley

North East

  • Bradford City v chesterfield
  • Burton Albion v Rotherham United
  • Doncaster Rovers v Hull City
  • Grimsby Town v Scunthorpe United
  • Notts County v Mansfield Town

Merit League 1

  • Exeter City v Watford (2:00)
  • Luton Town v Barnet
  • Milton Keynes Dons v AFC Bournemouth (11:30)
  • Peterborough United v Swindon Town (12:00)
  • Plymouth Argyle v Portsmouth (11:30)
  • Southend United v Stevenage

Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Leyton Orient (10:30)
  • Bristol Rovers v Cheltenham Town
  • Cambridge United v Dagenham & Redbridge
  • Newport County v Oxford United