Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (23 March - 31 March 2018)

By: Jack Wylie |
27/03/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (23 March – 31 March 2018):

Results

Friday 23 March

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon 2 – 0 Peterborough United

North West

  • Carlisle United 1 – 1 Shrewsbury Town

Saturday 24 March

Southern Merit League 1

  • Cambridge United 1 – 3 AFC Bournemouth
  • Exeter City 5 – 1 Stevenage
  • Gillingham 3 – 1 Luton Town
  • Oxford United 1 – 5 Bristol Rovers
  • Southend United 3 – 2 Portsmouth
  • Swindon Town 3 – 2 Milton Keynes Dons

Southern Merit League 2

  • Cheltenham Town 4 – 3 Forest Green Rovers
  • Dagenham & Redbridge 3 – 2 Barnet
  • Leyton Orient 3 – 0 Newport County
  • Northampton Town 0 – 0 Yeovil Town

North East

  • Chesterfield 1 – 3 Grimsby Town
  • Hartlepool United 2 – 3 Bradford City
  • Lincoln City 4 – 1 Oldham Athletic
  • Mansfield Town 1 – 1 Burton Albion
  • Notts County 1 – 1 Scunthorpe United
  • Rotherham United 0 – 1 Doncaster Rovers

North West

  • Blackpool 1 – 4 Rochdale
  • Bury 2 – 3 Wrexham
  • Fleetwood Town 1 – 3 Walsall
  • Morecambe 5 – 1 Accrington Stanley
  • Port Vale 2 – 4 Preston North End

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 27 March

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers v Gillingham (13:00)
  • Milton Keynes Dons v Stevenage

North West

  • Shrewsbury Town v Bury (13:00)

Thursday 29 March

  • Carlisle United v Morecambe

Friday 30 March

North East

  • Chesterfield v Burton Albion
  • Oldham Athletic v Doncaster Rovers

Saturday 31 March

EFL Youth Alliance Cup Northern Area Final

  • Wigan Athletic v Hartlepool United (12:00)

EFL Youth Alliance Cup Southern Area Final

  • Oxford United v Luton Town

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Swindon Town
  • Milton Keynes Dons v Southend United
  • Portsmouth v Exeter City (11:30)
  • Stevenage v Cambridge United (10:30)

Southern Merit League 2

  • Barnet v AFC Wimbledon
  • Forest Green Rovers v Leyton Orient
  • Newport County v Cheltenham Town (10:30)
  • Peterborough United v Northampton Town
  • Plymouth Argyle v Dagenham & Redbridge (14:00)

North East

  • Grimsby Town v Scunthorpe United
  • Notts County v York City

North West

  • Bury v Carlisle United (12:00)
  • Rochdale v Port Vale