Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (19 November - 30 November 2019)

By: Jack Wylie |
26/11/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (19 November – 30 November 2019):

Results

Tuesday 19 November

North West

  • Shrewsbury Town 1 – 2 Morecambe

Thursday 21 November

South East

  • Barnet P – P Milton Keynes Dons

Friday 22 November

South West

  • Bristol Rovers 2 – 0 Newport County

Saturday 23 November

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Grimsby Town P – P Walsall

North East

  • Bradford City 0 – 3 Doncaster Rovers
  • Huddersfield Town 2 – 3 Scunthorpe United
  • Notts County 1 – 2 Mansfield Town

North West

  • Accrington Stanley 1 – 3 Carlisle United
  • Fleetwood Town 1 – 1 Blackpool
  • Port Vale 0 – 3 Oldham Athletic
  • Tranmere Rovers 2 – 3 Preston North End

South East

  • Cambridge United 3 – 2 Gillingham
  • Luton Town 5 – 7 Stevenage
  • Milton Keynes Dons 1 – 2 Peterborough United
  • Northampton Town 3 – 1 Barnet
  • Southend United 0 – 3 AFC Wimbledon

South West

  • AFC Bournemouth 5 – 2 Oxford United
  • Forest Green Rovers 1 – 2 Cheltenham Town
  • Swindon Town 3 – 1 Portsmouth
  • Yeovil Town P – P Exeter City

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 26 November

North East

  • Chesterfield v Lincoln City

South East

  • Barnet v Milton Keynes Dons (12:00)

South West

  • Newport County v Plymouth Argyle (13:00)
  • Swindon Town v Forest Green Rovers (13:00)
  • Yeovil Town v Cheltenham Town (12:30)

Friday 29 November

North East

  • Burton Albion v Doncaster Rovers (13:00)
  • Chesterfield v Rotherham United

Saturday 30 November

North East

  • Lincoln City v Notts County
  • Mansfield Town v Huddersfield Town (11:30)
  • Scunthorpe United v Grimsby Town

North West

  • Carlisle United v Salford City (12:00)
  • Oldham Athletic v Accrington Stanley
  • Preston North End v Port Vale
  • Shrewsbury Town v Tranmere Rovers
  • Walsall v Rochdale

South East

  • AFC Wimbledon v Barnet
  • Cambridge United v Peterborough United
  • Gillingham v Northampton Town
  • Luton Town v Milton Keynes Dons
  • Southend United v Leyton Orient (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Plymouth Argyle
  • Cheltenham Town v Oxford United
  • Newport County v Portsmouth
  • Swindon Town v Exeter City