Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (17 September - 28 September 2019)

By: Jack Wylie |
24/09/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (17 – 28 September 2019):

Results

Tuesday 17 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Rochdale 1 – 5 Bradford City

EFL Youth Alliance Southern Cup Round 2

  • AFC Bournemouth 5 – 0 Bristol Rovers
  • Cambridge United 4 – 0 Exeter City
  • Forest Green Rovers 2 – 2 (5 – 6 pens) Plymouth Argyle
  • Gillingham 1 – 4 Luton Town
  • Northampton Town 2 – 2 (4 – 5 pens) AFC Wimbledon
  • Oxford United 3 – 1 Swindon Town
  • Peterborough United 3 – 2 Leyton Orient
  • Southend United 4 – 1 Milton Keynes Dons

North East

  • Burton Albion 2 – 0 Lincoln City

Saturday 21 September

North East

  • Doncaster Rovers 0-1 Mansfield Town
  • Grimsby Town 0-1 Lincoln City
  • Huddersfield Town 4-1 Chesterfield
  • Notts County 2-0 Burton Albion
  • Rotherham United 5-4 Bradford City

North West

  • Accrington Stanley 2 – 3 Port Vale
  • Blackpool 1 – 0 Walsall
  • Carlisle United 0 – 3 Tranmere Rovers
  • Fleetwood Town 4 – 0 Preston North End
  • Oldham Athletic 3 – 2 Shrewsbury Town
  • Salford City 3 – 2 Rochdale

South East

  • AFC Wimbledon 1 – 2 Southend United
  • Barnet 2 – 3 Northampton Town
  • Gillingham 1 – 5 Cambridge United
  • Peterborough United 5 – 1 Milton Keynes Dons
  • Stevenage 3 – 1 Luton Town

South West

  • Cheltenham Town 1 – 4 Forest Green Rovers
  • Exeter City 5 – 2 Yeovil Town
  • Newport County 1 – 2 Bristol Rovers
  • Oxford United 2 – 1 AFC Bournemouth
  • Portsmouth 3 – 2 Swindon Town

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Thursday 26 September

South West

  • Bristol Rovers v Oxford United (13:30)

Friday 27 September

North East

  • Burton Albion v Rotherham United (13:00)
  • Scunthorpe United v Doncaster Rovers (13:00)

Saturday 28 September

  • North East
  • Bradford City v Notts County
  • Lincoln City v Huddersfield Town
  • Mansfield Town v Grimsby Town

North West

  • Morecambe v Carlisle United
  • Port Vale v Salford City
  • Rochdale v Blackpool (10:30)
  • Shrewsbury Town v Fleetwood Town
  • Tranmere Rovers v Oldham Athletic
  • Walsall v Accrington Stanley (12:00)

South East

  • Cambridge United v AFC Wimbledon
  • Luton Town v Leyton Orient
  • Milton Keynes Dons v Barnet
  • Northampton Town v Stevenage
  • Southend United v Gillingham (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Newport County
  • Forest Green Rovers v Exeter City
  • Swindon Town v Cheltenham Town
  • Yeovil Town v Plymouth Argyle