Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (16 October - 27 October 2018)

By: Jack Wylie |
23/10/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (16 October – 27 October 2018):

Results

Tuesday 16 October

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Rochdale 8 – 0 Burton Albion

South West

  • Oxford United 3 – 0 Newport County

Friday 19 October

North West

  • Wrexham 1 – 1 Carlisle United

Saturday 20 October

North East

  • Grimsby Town 1 – 3 Mansfield Town
  • Hartlepool United 2 – 2 Bradford City
  • Huddersfield Town P – P Burton Albion
  • Oldham Athletic 3 – 0 Lincoln City
  • Rotherham United 2 – 5 Doncaster Rovers

North West

  • Blackpool 2 – 1 Bury
  • Fleetwood Town 1 – 1 Preston North End
  • Port Vale 1 – 5 Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers 1 – 4 Wigan Athletic

South East

  • Barnet 2 – 3 Northampton Town
  • Gillingham 3 – 4 AFC Wimbledon
  • Leyton Orient 1 – 1 Stevenage
  • Luton Town 1 – 0 Cambridge United
  • Milton Keynes Dons 0 – 3 Peterborough United

South West

  • Cheltenham Town 2 – 3 Exeter City
  • Forest Green Rovers 1 – 4 AFC Bournemouth
  • Newport County 0 – 4 Portsmouth
  • Plymouth Argyle 0 – 0 Yeovil Town
  • Swindon Town 2 – 1 Oxford United

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 23 October

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Scunthorpe United v Tranmere Rovers (13:00)

South West

  • Bristol Rovers v Newport County (10:30)

Friday 26 October

EFL Youth Alliance Cup Southern Area Quarter Final

  • Stevenage v Cambridge United (12:00)

Saturday 27 October

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Fleetwood Town v Mansfield Town (12:00)
  • Grimsby Town v Rochdale

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Accrington Stanley v Morecambe
  • Bradford City v Wigan Athletic

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Oldham Athletic v Scunthorpe United

EFL Youth Alliance Cup Southern Area Quarter Final

  • AFC Bournemouth v Southend United
  • Bristol Rovers v Exeter City
  • Northampton Town v Peterborough United (10:30)

North East

  • Notts County v Chesterfield (10:30)

North West

  • Carlisle United v Walsall (12:00)

South West

  • Oxford United v Portsmouth
  • Swindon Town v Newport County