Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (12 January - 23 January 2018)

By: Jack Wylie |
17/01/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (12 January – 23 January 2018):

Results

Friday 12 January

North East

  • Notts County 2 – 0 Bradford City

Saturday 13 January

Youth Alliance Cup Northern Area Group 5

  • Walsall 3 – 1 Burton Albion

Youth Alliance Cup Northern Area Quarter Final

  • Hartlepool United p1 – 1 Port Vale (4-3 pens)
  • Rotherham United 0 – 2 Preston North End
  • Tranmere Rovers 1 – 3 Wigan Athletic

Youth Alliance Cup Southern Area Semi Final

  • Cheltenham Town 1 – 1p Luton Town (2-4 pens)

North East

  • York City 2 – 0 Scunthorpe United

North West

  • Accrington Stanley 2 – 2 Blackpool
  • Morecambe 0 – 3 Wrexham

South East

  • AFC Wimbledon 1 – 2 Milton Keynes Dons
  • Cambridge United 0 – 0 Northampton Town
  • Dagenham & Redbridge 2 – 1 Barnet
  • Gillingham 2 – 1 Southend United
  • Leyton Orient 3 – 1 Peterborough United

South West

  • Forest Green Rovers 1 – 1 Plymouth Argyle
  • Oxford United 0 – 1 Swindon Town

Tuesday 16 January

South East

  • Northampton Town 2 – 1 Luton Town
  • Stevenage 2 – 2 Cambridge United
  • Plymouth Argyle P – P Swindon Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 19 January

North East

  • Mansfield Town v Hartlepool United (12:00)

North West

  • Carlisle United v Tranmere Rovers (13:00)

Saturday 20 January

Youth Alliance Cup Northern Area Group 6

  • Rochdale v Bury

North East

  • Lincoln City v Grimsby Town
  • Notts County v Rotherham United
  • Oldham Athletic v York City (12:00)
  • Scunthorpe United v Doncaster Rovers

North West

  • Accrington Stanley v Fleetwood Town
  • Blackpool v Preston North End
  • Port Vale v Morecambe
  • Wigan Athletic v Walsall
  • Wrexham v Shrewsbury Town

South East

  • AFC Wimbledon v Northampton Town (10:30)
  • Barnet v Cambridge United (10:30)
  • Luton Town v Leyton Orient
  • Milton Keynes Dons v Southend United
  • Peterborough United v Dagenham & Redbridge
  • Stevenage v Gillingham (10:30)

South West

  • Bristol Rovers v Forest Green Rovers
  • Cheltenham Town v Yeovil Town
  • Exeter City v AFC Bournemouth
  • Portsmouth v Oxford United

Tuesday 23 January

South East

  • Barnet v Gillingham (12:00)