Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (6 - 17 Jan 2015)

By: Elaine Brand |
13/01/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (6 – 17 Jan 2015):

Results

Tuesday 6 January

South West

  • Torquay United 0 – 2 Plymouth Argyle

Friday 9 January

North West

  • Accrington Stanley P – P Port Vale

Saturday 10 January

North West

  • Burnley P – P Walsall
  • Oldham Athletic P – P Blackpool
  • Rochdale P – P Fleetwood Town
  • Shrewsbury Town 1 – 2 Bury
  • Tranmere Rovers 2 – 0 Morecambe
  • Wigan Athletic 4 – 2 Carlisle United
  • Wrexham 2 – 1 Preston North End

North East

  • Bradford City P – P York City
  • Chesterfield A – A Lincoln City
  • Grimsby Town 0 – 1 Doncaster Rovers
  • Notts County 0 – 3 Rotherham United
  • Scunthorpe United 0 – 1 Mansfield Town

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 0 Northampton Town
  • Dagenham & Redbridge P – P Watford
  • Gillingham 0 – 8 Southend United
  • Leyton Orient 0 – 1 Barnet
  • Milton Keynes Dons 3 – 1 Luton Town
  • Stevenage 1 – 1 Peterborough United

South West

  • Plymouth Argyle 6 – 0 Cheltenham Town

Fixtures

Tuesday 13 January

South East

  • Barnet v Southend United (11:00)
  • Gillingham v Peterborough United (1:00)
  • Luton Town v Leyton Orient (2:00)

South West

  • AFC Bournemouth v Portsmouth (1:00)

Wednesday 14 January

North West

  • Accrington Stanley v Walsall (12:00)

Thursday 15 January

North East

  • Mansfield Town v Notts County (7:00)

South East

  • Dagenham & Redbridge v Watford (11:00)

Saturday 17 January

Youth Alliance Cup North

  • Carlisle United v Doncaster Rovers (1:00)
  • Shrewsbury Town v Oldham Athletic
  • Wigan Athletic v Lincoln City

North West

  • Bury v Rochdale
  • Port Vale v Preston North End

North East

  • Bradford City v York City
  • Burton Albion v Hartlepool United (1:00)
  • Grimsby Town v Scunthorpe United

South East

  • AFC Wimbledon v Peterborough United
  • Barnet v Gillingham
  • Cambridge United v Dagenham & Redbridge
  • Leyton Orient v Watford (10:30)
  • Northampton Town v Milton Keynes Dons
  • Southend United v Stevenage

South West

  • AFC Bournemouth v Newport County (10:30)
  • Cheltenham Town v Swindon Town
  • Plymouth Argyle v Portsmouth (12:00)
  • Torquay United v Bristol Rovers