Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (30 Mar-9 Apr 2016)

By: Elaine Brand |
05/04/16 |
Youth Alliance

All the results and fixtures from the Football League Youth Alliance (30 Mar-9 Apr 2016):

Results

Wednesday 30 March

North West

  • Burnley 1 – 3 Carlisle United

Thursday 31 March

Merit League 2

  • Bristol Rovers 1 – 1 Yeovil Town

Friday 1 April

Merit League 1

  • Barnet 1 – 4 Luton Town
  • Plymouth Argyle 3 – 2 Southend United

Saturday 2 April

North West

  • Accrington Stanley 3 – 1 Burnley
  • Carlisle United 3 – 6 Bury
  • Fleetwood Town 2 – 0 Wrexham
  • Rochdale P – P Wigan Athletic
  • Shrewsbury Town 1 – 0 Preston North End
  • Tranmere Rovers 1 – 2 Walsall

North East

  • Burton Albion 0 – 3 Bradford City
  • Doncaster Rovers 2 – 0 Hartlepool United
  • Lincoln City 0 – 2 Rotherham United
  • Mansfield Town 1 – 1 Notts County
  • Scunthorpe United 2 – 1 Oldham Athletic
  • York City 4 – 0 Grimsby Town

Merit League 1

  • AFC Wimbledon 3 – 0 Exeter City
  • Cheltenham Town 1 – 5 Portsmouth
  • Leyton Orient 1 – 1 AFC Bournemouth

Merit League 2

  • MK Dons 1 – 3 Newport County
  • Oxford United 1 – 0 Northampton Town
  • Stevenage 3 – 2 Dagenham & Redbridge
  • Swindon Town 0 – 2 Yeovil Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Monday 4 April

North East

  • York City 2 – 2 Doncaster Rovers

Tuesday 5 April

Merit League 2

  • Peterborough United v Bristol Rovers (14.00)

North West

  • Bury v Accrington Stanley (14.00)
  • Preston North End v Carlisle United (12.00)

Thursday 7 April

North West

  • Morecambe v Port Vale (12.00)

Friday 8 April

Merit League 1

  • AFC Bournemouth v AFC Wimbledon (12.00)

North East

  • Rotherham United v Bradford City (14.00)

Saturday 9 April

North East

  • Accrington Stanley v Morecambe
  • Blackpool v Rochdale
  • Bury v Port Vale
  • Carlisle United v Wigan Athletic (being played at Wigan)
  • Walsall v Burnley
  • Wrexham v Shrewsbury Town

North East

  • Burton Albion v Lincoln City
  • Grimsby Town v Doncaster Rovers
  • Hartlepool United v Mansfield Town (12.00)
  • Notts County v Chesterfield
  • Oldham Athletic v York City (12.00)

Merit League 1

  • Exeter City v Barnet (13.30)
  • Gillingham v Southend United
  • Leyton Orient v Cheltenham Town (11.30)
  • Luton Town v Plymouth Argyle (13.00)

Merit League 2

  • Bristol Rovers v Cambridge United (13.00)
  • Dagenham & Redbridge v Newport County
  • Northampton Town v Swindon Town
  • Yeovil Town v Stevenage (11.30)