Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (3 - 12 Feb 2015)

By: Elaine Brand |
09/02/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (3 – 12 Feb 2015):

Results

Tuesday 3 February

North West

  • Accrington Stanley 3 – 3 Burnley
  • Oldham Athletic P – P Fleetwood Town

Friday 6 February

Merit League 2

  • Torquay United 1 – 2 Cheltenham Town

Saturday 7 February

North West

  • Bury 3 – 2 Wrexham
  • Carlisle United 1 – 1 Blackpool
  • Fleetwood Town 0 – 1 Accrington Stanley
  • Rochdale P – P Port Vale
  • Shrewsbury Town P – P Walsall
  • Tranmere Rovers 0 – 4 Oldham Athletic
  • Wigan Athletic P – P Preston North End

North East

  • Bradford City 2 – 3 Grimsby Town
  • Chesterfield 1 – 1 Scunthorpe United
  • Doncaster Rovers 6 – 1 Burton Albion
  • Hartlepool United P – P Lincoln City
  • Hull City P – P Rotherham United
  • Mansfield Town P – P York City

Merit League 1

  • AFC Bournemouth 4 – 2 Peterborough United
  • Exeter City 1 – 2 Barnet
  • Milton Keynes Dons 1 – 1 Luton Town
  • Plymouth 1 – 0 Watford
  • Portsmouth 0 – 0 Stevenage
  • Southend United 4 – 0 Swindon Town

Merit League 2

  • AFC Wimbledon 3 – 2 Oxford Untied
  • Cambridge United 0 – 1 Northampton Town
  • Gillingham 0 – 3 Leyton Orient
  • Newport County P – P Bristol Rovers

Fixtures

Monday 9 February

North West

  • Burnley v Port Vale (2:00)

Tuesday 10 February

Youth Alliance Cup – North

  • Shrewsbury Town v Oldham Athletic (12:00)

North East

  • Mansfield Town v York City (12:00)
  • Scunthorpe United v Hull City (2:00)

North West

  • Carlisle United v Fleetwood Town

Wednesday 11 February

North East

  • Lincoln City v Burton Albion (12:00)

Friday 12 February

Merit League 2

  • Cheltenham Town v AFC Wimbledon (2:00)

Saturday 14 February

North West

  • Accrington Stanley v Bury
  • Burnley v Tranmere Rovers
  • Morecambe v Blackpool
  • Oldham Athletic v Shrewsbury Town
  • Port Vale v Fleetwood Town
  • Walsall v Carlisle United
  • Wrexham v Wigan Athletic

North East

  • Bradford City v Doncaster Rovers
  • Chesterfield v Rotherham United
  • Lincoln City v Notts County
  • Scunthorpe United v Burton Albion
  • York City v Hartlepool United

Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Plymouth Argyle
  • Barnet v Peterborough United
  • Luton Town v Exeter City (1:00)
  • Stevenage v Milton Keynes Dons
  • Swindon Town v Portsmouth
  • Watford v Southend United (10:30)

Merit League 2

  • Bristol Rovers v Torquay United (10:30)
  • Leyton Orient v Dagenham & Redbridge
  • Northampton Town v Gillingham
  • Oxford United v Cambridge United