Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (5 Sep - 17 Sep 2016)

13/09/16 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (5 Sep – 17 Sep 2016)

Results

Friday 9th September

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 6

  • Wrexham 0 – 0 Chesterfield

Saturday 10th September

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 1

  • Grimsby Town 2 – 1 Lincoln City
  • Rochdale 3 – 1 Bury

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 2

  • Shrewsbury Town 2 – 2 Mansfield Town
  • Walsall 0 – 1 Burton Albion

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 3

  • Hartlepool United 3 – 0 Preston North End
  • York City 1 – 2 Carlisle United

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 4

  • Doncaster Rovers 1 – 0 Burnley
  • Scunthorpe united 0 – 1 Accrington Stanley

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 5

  • Bradford City 1 – 2 Morecambe
  • Rotherham United 0 – 1 Blackpool

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 6

  • Port Vale 2 – 0 Notts County

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 7

  • Oldham Athletic 1 – 3 Tranmere Rovers
  • Wigan Athletic 4 – 0 Fleetwood Town

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 2

  • AFC Bournemouth 4 – 1 Southend United
  • Barnet 1 – 2 Northampton Town
  • Cambridge United 1 – 2 Peterborough United
  • Leyton Orient 2 – 0 Yeovil Town
  • Portsmouth 3 – 4 Dagenham & Redbridge
  • Stevenage 1 – 0 Gillingham
  • Swindon Town 1 – 4 Luton Town

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 1

  • Newport County 2 – 5 Plymouth Argyle

Fixtures

Friday 16th September

South West

  • Plymouth Argyle v Swindon Town (1:00)

Saturday 17th September 2016

North East

  • Bradford City v Lincoln City
  • Doncaster Rovers v Scunthorpe United
  • Grimsby Town v Mansfield Town (12:00)
  • Hartlepool United v Burton Albion (1:00)
  • Notts County v Chesterfield
  • Oldham Athletic v Rotherham United

North West

  • Accrington Stanley v Burnley
  • Bury v Wrexham
  • Morecambe v Blackpool
  • Preston North End v Port Vale
  • Shrewsbury Town v Walsall
  • Tranmere Rovers v Rochdale
  • Wigan Athletic v Carlisle United (12:00)

South East

  • Cambridge United v Milton Keynes Dons
  • Gillingham v Luton Town
  • Northampton Town v AFC Wimbledon
  • Peterborough United v Dagenham & Redbridge
  • Southend United v Barnet (10:30)
  • Stevenage v Leyton Orient (10:300

South West

  • AFC Bournemouth v Portsmouth
  • Bristol Rovers v Yeovil Town (10:30)
  • Cheltenham Town v Exeter City
  • Newport County v Oxford United