Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (30 Aug - 10 Sep 2016)

06/09/16 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (30 Aug – 10 Sep 2016)

Results

Tuesday 30 August

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 1

  • Swindon Town 2 – 1 Bristol Rovers

South East

  • Barnet 1 – 2 Stevenage

South West

  • Oxford United 4 – 4 Plymouth Argyle

Wednesday 31 August

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 1

  • Yeovil Town 3 – 1 Cheltenham Town

Friday 2 September

North East

  • Chesterfield 5 – 0 Bradford City
  • Scunthorpe United 3 – 1 Hartlepool United

South East

  • Leyton Orient 2 – 1 Peterborough United

Saturday 3 September

North East

  • Burton Albion 0 – 6 Mansfield Town
  • Lincoln City 1 – 0 Rotherham United
  • Oldham Athletic 0 – 2 Notts County
  • York City 4 – 2 Doncaster Rovers

North West

  • Blackpool 3 – 3 Wrexham
  • Burnley 3 – 3 Shrewsbury Town
  • Bury 2 – 1 Fleetwood Town
  • Port Vale 3 – 2 Morecambe
  • Rochdale 0 – 0 Wigan Athletic
  • Walsall 1 – 2 Accrington Stanley

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 3 Cambridge United
  • Dagenham & Redbridge 3 – 1 Gillingham
  • Luton Town 2 – 0 Northampton Town
  • Milton Keynes Dons 2 – 2 Southend United

South West

  • Cheltenham Town 2 – 2 Plymouth Argyle
  • Oxford United 1 – 2 Bristol Rovers
  • Portsmouth 3 – 1 Exeter City
  • Swindon Town 3 – 2 Newport County
  • Yeovil Town 1 – 0 AFC Bournemouth

Fixtures

Friday 9 September

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 6

  • Wrexham v Chesterfield (12:00)

Saturday 10 September 2016

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 1

  • Grimsby Town v Lincoln City
  • Rochdale v Bury (10:30)

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 2

  • Shrewsbury Town v Mansfield Town (12:00)
  • Walsall v Burton Albion

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 3

  • Hartlepool United v Preston North End (12:00)
  • York City v Carlisle United (12:00)

North East

  • Chesterfield v Bradford City
  • Scunthorpe United v Hartlepool United (1:00)

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 4

  • Doncaster Rovers v Burnley (12:00)
  • Scunthorpe united v Accrington Stanley (12:00)

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 5

  • Bradford City v Morecambe
  • Rotherham United v Blackpool (12:00)

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 6

  • Port Vale v Notts County

EFL Youth Alliance Cup – North – Group 7

  • Oldham Athletic v Tranmere Rovers
  • Wigan Athletic v Fleetwood Town

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 2

  • AFC Bournemouth v Southend United (12:00)
  • Barnet v Northampton Town (10:30)
  • Cambridge United v Peterborough United
  • Leyton Orient v Yeovil Town (12:00)
  • Portsmouth v Dagenham & Redbridge
  • Stevenage v Gillingham
  • Swindon Town v Luton Town

EFL Youth Alliance Cup – Southern Round 1

  • Newport County v Plymouth Argyle