Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (20 March - 01 April 2017)

28/03/17 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (20 March – 01 April 2017):

Results

Tuesday 21 March

Youth Alliance Cup – Southern Area Final

  • AFC Bornemouth 2 – 1 Luton Town

Wednesday 22 March

North West

  • Port Vale 0 – 3 Rochdale

Saturday 25 March

North East

  • Chesterfield 2 – 2 Hartlepool United
  • Oldham Athletic 1 – 2 Mansfield Town
  • Rotherham United 0 – 2 Grimsby Town
  • Scunthorpe United 1 – 2 Notts County
  • York City 3 – 1 Bradford City

North West

  • Burnley 4 – 2 Port Vale
  • Carlisle United 5 – 1 Bury
  • Fleetwood Town 1 – 2 Walsall
  • Rochdale 3 – 2 Accrington Stanley
  • Shrewsbury Town 2 – 4 Morecambe
  • Tranmere Rovers 0 – 4 Wigan Athletic
  • Wrexham 0 – 0 Preston North End

Merit League 1

  • Gillingham 1 – 2 Stevenage
  • Leyton Orient 3 – 2 Plymouth Argyle
  • Luton Town 0 – 1 Newport County
  • Southend United 4 – 3 Exeter City
  • Swindon Town 3 – 1 Cambridge United

Merit League 2

  • AFC Bournemouth 1 – 1 Portsmouth
  • Dagenham & Redbridge 1 – 2 Miton Keynes Dons
  • Northampton Town 4 – 3 Barnet
  • Peterborough United 1 – 1 AFC Wimbledon
  • Yeovil Town 3 – 0 Cheltenham Town

Fixtures

All Kick of times are 11:00 unless otherwise stated

Tuesday 28 March

North West

  • Rochdale v Burnley (14:00)

Wednesday 29 March

North West

  • Fleetwood Town v Port Vale (13:00)

Thursday 30 March

Merit League 1

  • Plymouth Argyle v Exeter City (12:00)

Friday 31 March

North East

  • Chesterfield v Mansfield Town (12:00)

Saturday 1 April

North East

  • Bradford City v Burton Albion
  • Doncaster Rovers v Grimsby Town
  • Hartlepool United v Oldham Athletic (12:00)
  • Notts County v Lincoln City
  • Rotherham United v York City

North West

  • Blackpool v Shrewsbury
  • Burnley v Fleetwood Town
  • Bury v Morecambe
  • Carlisle United v Preston North End
  • Port Vale v Tranmere Rovers
  • Rochdale v Wrexham
  • Walsall v Wigan Athletic (12:00)

Merit League 1

  • Cambridge United v Bristol Rovers (12:00)
  • Luton Town v Gillingham
  • Newport Conty v Stevenage (12:00)
  • South End United v Swindon Town

Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Portsmouth (10:30)
  • Barnet v Oxford United (10:30)
  • Dagenham & Redbridge v AFC Bournemouth
  • Milton Keynes Dons v Yeovil Town
  • Northampton Town v Peterborough United