Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (3 - 14 Mar 2015)

By: Elaine Brand |
09/03/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (3 – 14 Mar 2015):

Results

Tuesday 3 March

North East

  • Bradford City P – P Burton Albion
  • Mansfield Town 2 – 3 Hull City
  • Rotherham united 3 – 2 Hartlepool United

Wednesday 4 March

North West

  • Port Vale 0 – 1 Preston North End

Thursday 5 March

Merit League 2

  • Gillingham 3 – 1 Oxford United

Friday 6 March

Merit League 2

  • AFC Wimbledon 3 – 3 Torquay United

North East

  • Bradford City 2 – 0 Hull City
  • York City 1 – 1 Lincoln City

Saturday 7 March

North West

  • Carlisle United 0 – 1 Accrington Stanley
  • Fleetwood Town 2 – 3 Wrexham
  • Oldham Athletic 7 – 2 Morecambe
  • Preston North End 1 – 2 Bury
  • Shrewsbury Town 1 – 2 Port Vale
  • Tranmere Rovers 0 – 2 Blackpool
  • Walsall 1 – 2 Rochdale
  • Wigan Athletic 2 – 2 Burnley

North East

  • Chesterfield 3 – 0 Notts County
  • Hartlepool United 0 – 3 Doncaster Rovers
  • Scunthorpe United 1 – 2 Grimsby Town

Merit League 1

  • Milton Keynes Dons 0 – 1 Plymouth Argyle
  • Peterborough United 3 – 1 Exeter City
  • Portsmouth 1 – 0 Barnet
  • Southend United 0 – 2 Luton Town
  • Swindon Town 2 – 3 AFC Bournemouth
  • Watford 2 – 1 Stevenage

Merit League 2

  • Cambridge United 3 – 0 Newport County
  • Dagenham & Redbridge 3 – 1 Cheltenham Town
  • Gillingham 1 – 3 Bristol Rovers
  • Leyton Orient 5 – 0 Oxford United

Fixtures

Tuesday 10 March

North East

  • Rochdale v Wrexham (1:00)

Wednesday 11 March

North West

  • Oldham Athletic v Blackpool (11:00)

Thursday 12 March

Merit League 2

  • Bristol Rovers v Dagenham & Redbridge (2:00)
  • Torquay United v Cambridge United (11:00)

North West

  • Burnley v Walsall (2:00)

Friday 13 March

North East

  • Scunthorpe United v Hartlepool United (2:00)

Saturday 14 March

North West

  • Accrington Stanley v Blackpool
  • Bury v Carlisle United
  • Fleetwood Town v Wigan Athletic
  • Port Vale v Burnley
  • Rochdale v Morecambe
  • Shrewsbury Town v Tranmere Rovers
  • Wrexham v Oldham Athletic

North East

  • Burton Albion v Lincoln City
  • Doncaster Rovers v Mansfield Town
  • Hull City v York City
  • Notts County v Chesterfield
  • Rotherham United v Grimsby Town

Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Watford (10:30)
  • Barnet v Swindon Town
  • Luton Town v Portsmouth
  • Milton Keynes Dons v Southend United
  • Peterborough United v Stevenage
  • Plymouth Argyle v Exeter City

Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Bristol Rovers (11:30)
  • Cheltenham Town v Leyton Orient (12:00)
  • Newport County v Gillingham (10:30)
  • Oxford United v Northampton Town (10:30)