Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (28 August - 08 September 2018)

By: Jack Wylie |
04/09/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (28 August – 08 September 2018):

Results

Tuesday 28 August

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Morecambe 0 – 4 Bradford City

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 1

  • Luton Town 1 – 4 Cambridge United
  • Milton Keynes Dons 0 – 1 Barnet
  • Oxford United 3 – 0 Yeovil Town
  • Stevenage 4 – 1 Forest Green Rovers

Wednesday 29 August

North West

  • Shrewsbury Town 2 – 3 Preston North End

Friday 31 August

North East

  • Scunthorpe United 0 – 0 Burton Albion

Saturday 01 September

North East

  • Bradford City 0 – 3 Grimsby Town
  • Chesterfield 4 – 0 Rotherham United
  • Hartlepool United 4 – 0 Huddersfield Town
  • Mansfield Town 3 – 3 Lincoln City
  • Notts County 4 – 3 Oldham Athletic

North West

  • Accrington Stanley 0 – 3 Blackpool
  • Bury 1 – 5 Wigan Athletic
  • Carlisle United 0 – 0 Fleetwood Town
  • Port Vale 2 – 0 Morecambe
  • Walsall 1 – 1 Tranmere Rovers
  • Wrexham 1 – 1 Rochdale

South East

  • AFC Wimbledon 2 – 3 Barnet
  • Leyton Orient 2 – 4 Cambridge United
  • Luton Town 4 – 2 Peterborough United
  • Northampton Town 1 – 0 Gillingham
  • Southend United 2 – 3 Stevenage

South West

  • Cheltenham Town 2 – 0 Bristol Rovers
  • Forest Green Rovers 4 – 1 Newport County
  • Plymouth Argyle 1 – 1 AFC Bournemouth
  • Portsmouth 4 – 1 Exeter City
  • Swindon Town 0 – 2 Yeovil Town

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 04 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Carlisle United v Blackpool (13:00)

South East

  • Leyton Orient v Milton Keynes Dons (12:00)

Saturday 08 September

North East

  • Doncaster Rovers v Chesterfield
  • Grimsby Town v Hartlepool United (12:00)
  • Huddersfield Town v Notts County (11:30)
  • Lincoln City v Scunthorpe United
  • Oldham Athletic v Mansfield Town (12:00)
  • Rotherham United v Bradford City (10:30)

North West

  • Blackpool v Wrexham
  • Fleetwood Town v Shrewsbury Town
  • Morecambe v Bury
  • Preston North End v Accrington Stanley (10:30)
  • Tranmere Rovers v Port Vale
  • Wigan Athletic v Carlisle United (12:00)

South East

  • AFC Wimbledon v Milton Keynes Dons (10:30)
  • Northampton Town v Leyton Orient (10:30)
  • Peterborough United v Gillingham
  • Southend United v Cambridge United
  • Stevenage v Barnet (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Portsmouth
  • Bristol Rovers v Plymouth Argyle (10:30)
  • Exeter City v Swindon Town
  • Oxford United v Forest Green Rovers
  • Yeovil Town v Cheltenham Town