Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (25 September - 06 October 2018)

By: Jack Wylie |
01/10/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (25 September – 06 October 2018):

Results

Tuesday 25 September

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 2

  • AFC Wimbledon 2 – 3 Northampton Town

Wednesday 26 September

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 2

  • Exeter City 2 – 0 Swindon Town

Friday 28 September

North East

  • Burton Albion 1 – 3 Bradford City

Saturday 29 September

North East

  • Doncaster Rovers 4 – 2 Mansfield Town
  • Grimsby Town 2 – 2 Notts County
  • Huddersfield Town 1 – 3 Chesterfield
  • Lincoln City 2 – 0 Hartlepool United
  • Rotherham United 1 – 4 Scunthorpe United

North West

  • Blackpool 1 – 1 Walsall
  • Fleetwood Town 3 – 0 Wrexham
  • Port Vale 0 – 3 Rochdale
  • Preston North End 1 – 1 Bury
  • Tranmere Rovers 1 – 0 Accrington Stanley
  • Wigan Athletic 2 – 1 Shrewsbury Town

South East

  • Barnet 3 – 1 Cambridge United
  • Gillingham 4 – 1 Leyton Orient
  • Luton Town 1 – 3 Stevenage
  • Northampton Town 3 – 0 AFC Wimbledon
  • Southend United 3 – 1 Milton Keynes Dons

South West

  • Forest Green Rovers 2 – 1 Portsmouth
  • Newport County 0 – 2 Yeovil Town
  • Oxford United 3 – 0 Exeter City
  • Plymouth Argyle 2 – 1 Cheltenham Town
  • Swindon Town 1 – 4 Bristol Rovers

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 02 October

North West

  • Morecambe v Carlisle United (13:00)

Friday 05 October 2018

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Scunthorpe United v Rotherham United (13:00)

Saturday 06 October

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Blackpool v Wrexham
  • Bury v Carlisle United

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 2

  • Notts County v Preston North End
  • Port Vale v Huddersfield Town (11:30)

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 3

  • Doncaster Rovers v Shrewsbury Town
  • Lincoln City v Walsall

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Fleetwood Town v Burton Albion (12:00)
  • Mansfield Town v Grimsby Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Bradford City v Chesterfield
  • Wigan Athletic v Accrington Stanley

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Oldham Athletic v Hartlepool United (12:00)

North West

  • Rochdale v Morecambe

South East

  • Cambridge United v Stevenage (10:30)
  • Leyton Orient v Luton Town (10:30)
  • Milton Keynes Dons v Northampton Town
  • Peterborough United v Barnet
  • Southend United v AFC Wimbledon

South West

  • Bristol Rovers v Forest Green Rovers
  • Cheltenham Town v AFC Bournemouth
  • Exeter City v Yeovil Town
  • Oxford United v Newport County (11:30)
  • Portsmouth v Swindon Town