Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (24 April - 05 May 2018)

By: Jack Wylie |
01/05/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (24 April – 05 May 2018):

Results

Tuesday 24 April

Southern Merit League 2

  • Yeovil Town 0 – 0 Newport County

North East

  • Bradford City 1 – 2 Mansfield Town

North West

  • Bury 1 – 2 Rochdale

Wednesday 25 April

North East

  • Grimsby Town 3 – 1 Burton Albion

North West

  • Port Vale 2 – 1 Wrexham

Thursday 26 April

North East

  • York City 0 – 0 Hartlepool United

North West

  • Carlisle United 3 – 0 Tranmere Rovers

Friday 27 April

North East

  • Scunthorpe United 0 – 0 Burton Albion

Saturday 28 April

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth 1 – 3 Bristol Rovers
  • Exeter City 4 – 0 Swindon Town
  • Gillingham 4 – 0 Cambridge United
  • Luton Town 7 – 1 Portsmouth
  • Oxford United 1 – 3 Milton Keynes Dons
  • Stevenage 2 – 2 Southend United

Southern Merit League 2

  • Cheltenham Town 1 – 5 Plymouth Argyle
  • Newport County 1 – 4 Barnet
  • Northampton Town 5 – 2 Leyton Orient
  • Peterborough United 3 – 1 Dagenham & Redbridge

North East

  • Doncaster Rovers 4 – 1 Bradford City
  • Lincoln City 2 – 7 Chesterfield
  • Mansfield Town 4 – 0 Grimsby Town
  • Oldham Athletic 0 – 5 Notts County
  • Rotherham United 2 – 0 York City

North West

  • Accrington Stanley 3 – 2 Bury
  • Blackpool 7 – 2 Tranmere Rovers
  • Morecambe 0 – 2 Walsall
  • Rochdale 1 – 1 Fleetwood Town
  • Shrewsbury Town 2 – 5 Preston North End
  • Wrexham 1 – 3 Wigan Athletic

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 01 May

North East

  • Rotherham United v Mansfield Town (13:00)

North West

  • Blackpool v Wrexham (13:00)
  • Walsall v Carlisle United (13:00)

Wednesday 02 May

EFL Youth Alliance Cup Final

  • Luton Town v Wigan Athletic (19:00)

Southern Merit League 2

  • Forest Green Rovers v Dagenham & Redbridge (13:00)

North West

  • Rochdale v Port Vale (14:00)

Thursday 03 May

Southern Merit League 2

  • Plymouth Argyle v Peterborough United (14:30)

North East

  • Grimsby Town v Scunthorpe United (14:30)

Friday 04 May

Southern Merit League 1

  • Milton Keynes Dons v Gillingham (12:00)

Saturday 05 May

Southern Merit League 2

  • Leyton Orient v Plymouth Argyle (14:00)

North East

  • Bradford City v Lincoln City (10:30)
  • Burton Albion v Oldham Athletic (12:00)
  • Chesterfield v Scunthorpe United
  • Grimsby Town v York City
  • Notts County v Mansfield Town
  • Rotherham United v Hartlepool United

North West

  • Bury v Morecambe
  • Carlisle United v Accrington Stanley
  • Rochdale v Shrewsbury Town
  • Tranmere Rovers v Fleetwood Town (10:30)
  • Walsall v Port Vale
  • Wigan Athletic v Blackpool