Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (23 January - 03 February 2018)

By: Jack Wylie |
31/01/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (23 January – 03 February 2018):

Results

Tuesday 23 January

South West

  • Plymouth Argyle 2 – 2 AFC Bournemouth

Thursday 25 January

  • Bristol Rovers 3 – 2 Cheltenham Town

Saturday 27 January

EFL Youth Alliance Cup Northern Area Quarter Final

  • Grimsby Town p1 – 1 Mansfield Town (4-3 pens)

North East

  • Bradford City 3 – 1 Scunthorpe United
  • Doncaster Rovers 1 – 2 Chesterfield
  • York City P – P Lincoln City
  • Burton Albion 5 – 2 Rotherham United
  • Hartlepool United P – P Oldham Athletic

North West

  • Preston North End 1 – 2 Accrington Stanley
  • Fleetwood Town P – P Carlisle United
  • Morecambe P – P Blackpool
  • Rochdale 2 – 0 Wigan Athletic
  • Shrewsbury Town 3 – 0 Port Vale
  • Tranmere Rovers 3 – 1 Bury
  • Walsall P – P Wrexham

South East

  • AFC Wimbledon 2 – 0 Dagenham & Redbridge
  • Cambridge United 1 – 0 Leyton Orient
  • Gillingham 2 – 0 Northampton Town
  • Luton Town P – P Barnet
  • Peterborough United 2 – 2 Milton Keynes Dons
  • Southend United 2 – 1 Stevenage

South West

  • AFC Bournemouth 3 – 1 Cheltenham Town
  • Forest Green Rovers 0 – 2 Newport County
  • Oxford United 4 – 0 Plymouth Argyle
  • Swindon Town 0 – 1 Exeter City
  • Yeovil Town 0 – 2 Portsmouth

Tuesday 30 January

South East

  • Luton Town 1 – 0 Barnet
  • Peterborough United 3 – 2 Stevenage

South West

  • Bristol Rovers 1 – 3 AFC Bournemouth

Wednesday 31 January

North West

  • Walsall 2 – 2 Wrexham

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 02 February

North East

  • Burton Albion v Bradford City (14:00)

South West

  • Cheltenham Town v Newport County (13:00)

Saturday 03 February

EFL Youth Alliance Cup Northern Area Semi Final

  • Hartlepool United v Grimsby Town (12:00)
  • Preston North End v Wigan Athletic (10:30)

EFL Youth Alliance Cup Southern Area Semi Final

  • Exeter City v Oxford United (11:30)

North East

  • Doncaster Rovers v York City

North West

  • Blackpool v Wrexham (12:00)
  • Carlisle United v Morecambe
  • Fleetwood Town v Bury

South East

  • Barnet v Gillingham (10:30)

South West

  • Swindon Town v AFC Bournemouth