Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (22 February - 02 March 2019)

By: Jack Wylie |
26/02/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (22 February – 02 March 2019):

Results

Friday 22 February

Southern Merit League 2

  • Plymouth Argyle 3 – 2 Cambridge United

North East

  • Lincoln City 2 – 0 Oldham Athletic

North West

  • Accrington Stanley 3 – 0 Port Vale
  • Carlisle United 0 – 2 Wrexham

Saturday 23 February

Southern Merit League 1

  • AFC Wimbledon 1 – 1 Portsmouth
  • Exeter City 2 – 2 Swindon Town
  • Luton Town 1 – 2 Northampton Town
  • Peterborough United 1 – 2 Southend United
  • Yeovil Town 1 – 1 Stevenage

Southern Merit League 2

  • Bristol Rovers 2 – 1 Cheltenham Town
  • Forest Green Rovers 2 – 4 Milton Keynes Dons
  • Leyton Orient 0 – 2 Barnet
  • Newport County 2 – 0 Gillingham

North East

  • Bradford City 0 – 0 Hartlepool United
  • Doncaster Rovers 1 – 2 Rotherham United
  • Mansfield Town 1 – 2 Grimsby Town

North West

  • Bury 4 – 2 Blackpool
  • Morecambe 4 – 3 Rochdale
  • Preston North End 2 – 0 Fleetwood Town
  • Shrewsbury Town 2 – 2 Walsall
  • Wigan Athletic 1 – 1 Tranmere Rovers

Tuesday 26 February

North East

  • Burton Albion 3 – 1 Huddersfield Town

North West

  • Morecambe 0 – 0 Wigan Athletic

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Thursday 28 February

Southern Merit League 1

  • Yeovil Town v AFC Wimbledon (12:00)

Saturday 02 March

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Peterborough United
  • Northampton Town v Stevenage
  • Portsmouth v Oxford United
  • Southend United v Exeter City
  • Swindon Town v Luton Town

Southern Merit League 2

  • Cambridge United v Barnet
  • Gillingham v Cheltenham Town
  • Milton Keynes Dons v Leyton Orient (10:30)
  • Newport County v Forest Green Rovers
  • Plymouth Argyle v Bristol Rovers

North East

  • Doncaster Rovers v Burton Albion
  • Grimsby Town v Rotherham United
  • Hartlepool United v Mansfield Town (12:00)
  • Huddersfield Town v Lincoln City
  • Oldham Athletic v Chesterfield (12:00)
  • Scunthorpe United v Notts County

North West

  • Blackpool v Shrewsbury Town
  • Fleetwood Town v Wigan Athletic
  • Port Vale v Bury
  • Rochdale v Preston North End
  • Walsall v Carlisle United (12:00)
  • Wrexham v Accrington Stanley