Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (21 February - 03 March 2018)

By: Jack Wylie |
01/03/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (21 February – 03 March 2018):

Results

Wednesday 21 February

  • Port Vale 1 – 1 Accrington Stanley

Friday 23 February

  • Blackpool 8 – 0 Fleetwood Town

Saturday 24 February

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers 0 – 1 Milton Keynes Dons
  • Gillingham 4 – 2 Southend United
  • Luton Town 0 – 1 Exeter City
  • Oxford United 1 – 0 Cambridge United
  • Portsmouth 0 – 0 AFC Bournemouth
  • Stevenage 2 – 3 Swindon Town

Southern Merit League 2

  • Barnet 1 – 1 Yeovil Town
  • Cheltenham Town 6 – 1 Northampton Town
  • Forest Green Rovers 0 – 2 Plymouth Argyle
  • Leyton Orient 0 – 1 Dagenham & Redbridge
  • Newport County 2 – 2 AFC Wimbledon

North East

  • Bradford City 0 – 2 Rotherham United
  • Burton Albion 2 – 1 Lincoln City
  • Doncaster Rovers 0 – 0 Notts County
  • Mansfield Town 4 – 2 York City
  • Oldham Athletic 1 – 1 Chesterfield
  • Scunthorpe United P – P Hartlepool United

North West

  • Preston North End P – P Tranmere Rovers
  • Morecambe P – P Carlisle United
  • Walsall 0 – 1 Rochdale
  • Wigan Athletic 1 – 1 Port Vale
  • Wrexham 4 – 0 Accrington Stanley

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 02 March

North East

  • Rotherham United v Grimsby Town (13:00)

Saturday 03 March

Southern Merit League 1

  • Cambridge United v Portsmouth (12:00)
  • Exeter City v Oxford United
  • Milton Keynes Dons v Stevenage
  • Southend United v Bristol Rovers (13:00)
  • Swindon Town v Gillingham

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Cheltenham Town (10:30)
  • Barnet v Northampton Town
  • Forest Green Rovers v Dagenham & Redbridge (13:00)
  • Plymouth Argyle v Peterborough United (14:00)
  • Yeovil Town v Newport County

North East

  • Chesterfield v Burton Albion
  • Hartlepool United v Doncaster Rovers
  • Lincoln City v Scunthorpe United
  • Mansfield Town v Oldham Athletic (12:00)
  • Notts County v York City (12:00)

North West

  • Blackpool v Accrington Stanley (10:30)
  • Bury v Walsall
  • Carlisle United v Wigan Athletic
  • Fleetwood Town v Shrewsbury Town (12:00)
  • Morecambe v Tranmere Rovers
  • Port Vale v Wrexham
  • Preston North End v Rochdale (10:30)