Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (17 April - 30 April 2018)

By: Jack Wylie |
24/04/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (17 April – 30 April 2018):

Results

Tuesday 17 April

Southern Merit League 1

  • Stevenage 2 – 1 Luton Town

Southern Merit League 2

  • Forest Green Rovers 1 – 3 Peterborough United

North East

  • Burton Albion 0 – 1 Hartlepool United

North West

  • Bury 1 – 1 Wigan Athletic
  • Preston North End 1 – 3 Rochdale

Thursday 19 April

North East

  • Hartlepool United 3 – 6 Doncaster Rovers
  • Rotherham United 1 – 0 Chesterfield

Friday 20 April

North West

  • Carlisle United 0 – 0 Wrexham
  • Rochdale 2 – 1 Accrington Stanley

Saturday 21 April

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers 0 – 1 Luton Town
  • Gillingham 1 – 0 Oxford United
  • Milton Keynes Dons 2 – 3 AFC Bournemouth
  • Portsmouth 1 – 1 Stevenage
  • Southend United 0 – 0 Exeter City
  • Swindon Town 2 – 5 Cambridge United

Southern Merit League 2

  • Cheltenham Town 0 – 4 Leyton Orient
  • Dagenham & Redbridge 2 – 1 AFC Wimbledon
  • Forest Green Rovers 1 – 4 Newport County
  • Plymouth Argyle 3 – 2 Yeovil Town

North East

  • Bradford City 1 – 1 York City
  • Chesterfield 1 – 2 Mansfield Town
  • Grimsby Town 1 – 0 Doncaster Rovers
  • Notts County 5 – 2 Lincoln City
  • Rotherham United 2 – 0 Oldham Athletic

North West

  • Bury 5 – 4 Blackpool
  • Preston North End 1 – 1 Morecambe
  • Tranmere Rovers 2 – 0 Port Vale
  • Walsall 5 – 0 Shrewsbury Town
  • Wigan Athletic 4 – 0 Fleetwood Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 24 April

Southern Merit League 2

  • Yeovil Town v Newport County (12:00)

North East

  • Bradford City v Mansfield Town

North West

  • Bury v Rochdale (13:00)

Wednesday 25 April

North East

  • Grimsby Town v Burton Albion (13:00)

North West

  • Port Vale v Wrexham (13:00)

Thursday 26 April

North East

  • York City v Hartlepool United (13:00)

North West

  • Carlisle United v Tranmere Rovers (13:00)

Friday 27 April

North East

  • Scunthorpe United v Burton Albion (19:00)

Saturday 28 April

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Bristol Rovers
  • Exeter City v Swindon Town
  • Gillingham v Cambridge United
  • Luton Town v Portsmouth (11:30)
  • Oxford United v Milton Keynes Dons
  • Stevenage v Southend United (10:30)

Southern Merit League 2

  • Cheltenham Town v Plymouth Argyle
  • Newport County v Barnet (12:00)
  • Northampton Town v Leyton Orient
  • Peterborough United v Dagenham & Redbridge

North East

  • Doncaster Rovers v Bradford City
  • Lincoln City v Chesterfield
  • Mansfield Town v Grimsby Town
  • Oldham Athletic v Notts County (12:00)
  • Rotherham United v York City

North West

  • Accrington Stanley v Bury
  • Blackpool v Tranmere Rovers
  • Morecambe v Walsall (12:00)
  • Rochdale v Fleetwood Town
  • Shrewsbury Town v Preston North End
  • Wrexham v Wigan Athletic

Monday 30 April

Southern Merit League 2

  • Forest Green Rovers v Dagenham & Redbridge (13:00)