Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (17 - 25 August 2018)

By: Jack Wylie |
20/08/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (17 – 25 August 2018):

Results

Friday 17 August

North East

  • Burton Albion 3 – 0 Oldham Athletic
  • Scunthorpe United 2 – 1 Mansfield Town

Saturday 18 August

North East

  • Chesterfield 1 – 4 Bradford City
  • Doncaster Rovers 3 – 2 Notts County
  • Lincoln City 1 – 1 Grimsby Town
  • Rotherham United 3 – 0 Huddersfield Town

North West

  • Bury 3 – 1 Rochdale
  • Fleetwood Town 2 – 0 Blackpool
  • Morecambe 1 – 0 Accrington Stanley
  • Port Vale 4 – 1 Walsall
  • Tranmere Rovers 0 – 2 Shrewsbury Town
  • Wigan Athletic 6 – 1 Wrexham

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 3 Luton Town
  • Barnet 2 – 0 Milton Keynes Dons
  • Gillingham 3 – 2 Cambridge United
  • Northampton Town 2 – 2 Southend United
  • Peterborough United 1 – 1 Leyton Orient

South West

  • AFC Bournemouth 2 – 3 Exeter City
  • Cheltenham Town 1 – 2 Oxford United
  • Plymouth Argyle 1 – 0 Forest Green Rovers
  • Portsmouth 0 – 1 Yeovil Town

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 21 August

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 1

  • Plymouth Argyle v AFC Bournemouth (13:00)

Wednesday 22 August

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Burton Albion v Mansfield Town (19:30)

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 1

  • Northampton Town v Portsmouth (12:00)

Friday, 24 August 2018

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Hartlepool United v Scunthorpe United

Saturday 25 August

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Wrexham v Bury

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 2

  • Huddersfield Town v Notts County (11:30)
  • Preston North End v Port Vale

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 3

  • Shrewsbury Town v Lincoln City
  • Walsall v Doncaster Rovers

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Rochdale v Fleetwood Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Chesterfield v Wigan Athletic

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Tranmere Rovers v Oldham Athletic

South East

  • AFC Wimbledon v Gillingham (10:30)
  • Cambridge United v Luton Town (10:30)
  • Northampton Town v Barnet
  • Peterborough United v Milton Keynes Dons
  • Stevenage v Leyton Orient (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Forest Green Rovers
  • Exeter City v Cheltenham Town
  • Oxford United v Swindon Town
  • Portsmouth v Newport County (11:30)
  • Yeovil Town v Plymouth Argyle