Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (15 March - 24 March 2018)

By: Jack Wylie |
23/03/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (15 March – 24 March 2018):

Results

Thursday 15 March

North East

  • Doncaster Rovers 5 – 1 Lincoln City

Friday 16 March

Southern Merit League 1

  • Cambridge United 3 – 2 Exeter City

North East

  • Burton Albion 0 – 2 Notts County

Saturday 17 March

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth 1 – 1 Oxford United
  • Bristol Rovers 3 – 4 Portsmouth
  • Milton Keynes Dons P – P Gillingham
  • Stevenage P – P Luton Town
  • Swindon Town 1 – 3 Southend United

Southern Merit League 2

  • Barnet P – P Forest Green Rovers
  • Leyton Orient P – P Plymouth Argyle
  • Northampton Town 4 – 0 AFC Wimbledon
  • Peterborough United 2 – 1 Newport County
  • Yeovil Town 5 – 1 Cheltenham Town

North East

  • Bradford City P – P Mansfield Town
  • Grimsby Town P – P Hartlepool United
  • Scunthorpe United 1 – 0 Rotherham United
  • York City P – P Chesterfield

North West

  • Blackpool 2 – 4 Port Vale
  • Morecambe 1 – 2 Fleetwood Town
  • Preston North End 0 – 1 Carlisle United
  • Shrewsbury Town 1 – 1 Tranmere Rovers
  • Walsall 2 – 0 Accrington Stanley
  • Wigan Athletic 3 – 0 Bury
  • Wrexham 1 – 2 Rochdale

Tuesday 20 March

Southern Merit League 1

  • Southend United 2 – 1 Bristol Rovers

North West

  • Bury 3 – 1 Walsall

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Friday 23 March

  • Carlisle United v Shrewsbury Town (13:00)

Saturday 24 March

Southern Merit League 1

  • Cambridge United v AFC Bournemouth (12:00)
  • Exeter City v Stevenage
  • Gillingham v Luton Town
  • Oxford United v Bristol Rovers
  • Southend United v Portsmouth (11:30)
  • Swindon Town v Milton Keynes Dons

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Peterborough United (12:00)
  • Cheltenham Town v Forest Green Rovers
  • Dagenham & Redbridge v Barnet
  • Leyton Orient v Newport County (12:30)
  • Northampton Town v Yeovil Town

North East

  • Chesterfield v Grimsby Town
  • Hartlepool United v Bradford City
  • Lincoln City v Oldham Athletic (12:00)
  • Mansfield Town v Burton Albion
  • Notts County v Scunthorpe United
  • Rotherham United v Doncaster Rovers

North West

  • Blackpool v Rochdale
  • Bury v Wrexham
  • Fleetwood Town v Walsall (12:00)
  • Morecambe v Accrington Stanley
  • Port Vale v Preston North End