Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (13 September - 21 September 2019)

By: Jack Wylie |
17/09/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (13 – 21 September 2019):

Results

Friday 13 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Carlisle United 0 – 1 Rotherham United

EFL YA Northern Cup Group 4

  • Scunthorpe United 2 – 0 Grimsby Town

South East

  • Leyton Orient 3 – 1 Cambridge United

Saturday 14 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Doncaster Rovers 3 – 6 Mansfield Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 2

  • Blackpool 3 – 1 Tranmere Rovers
  • Shrewsbury Town 5 – 0 Port Vale

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 3

  • Huddersfield Town 3 – 1 Oldham Athletic
  • Lincoln City 1 – 2 Accrington Stanley

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Walsall 2 – 1 Salford City

South East

  • Luton Town 2 – 1 AFC Wimbledon
  • Milton Keynes Dons 1 – 2 Stevenage
  • Peterborough United 4 – 4 Gillingham
  • Southend United 4 – 1 Barnet

South West

  • AFC Bournemouth 3 – 1 Cheltenham Town
  • Forest Green Rovers 3 – 4 Swindon Town
  • Plymouth Argyle 2 – 2 Newport County
  • Portsmouth 6 – 5 Exeter City
  • Yeovil Town 1 – 1 Oxford United

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 17 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Rochdale v Bradford City (13:30)

EFL Youth Alliance Southern Cup Round 2

  • AFC Bournemouth v Bristol Rovers
  • Cambridge United v Exeter City (14:00)
  • Forest Green Rovers v Plymouth Argyle (13:00)
  • Gillingham v Luton Town (13:00)
  • Northampton Town v AFC Wimbledon (12:00)
  • Oxford United v Swindon Town (13:00)
  • Peterborough United v Leyton Orient (13:00)
  • Southend United v Milton Keynes Dons (13:00)

North East

  • Burton Albion v Lincoln City (13:00)

Saturday 21 September

North East

  • Doncaster Rovers v Mansfield Town
  • Grimsby Town v Lincoln City
  • Huddersfield Town v Chesterfield
  • Notts County v Burton Albion
  • Rotherham United v Bradford City

North West

  • Accrington Stanley v Port Vale
  • Blackpool v Walsall (12:00)
  • Carlisle United v Tranmere Rovers
  • Fleetwood Town v Preston North End (10:30)
  • Oldham Athletic v Shrewsbury Town
  • Salford City v Rochdale

South East

  • AFC Wimbledon v Southend United (10:30)
  • Barnet v Northampton Town
  • Gillingham v Cambridge United
  • Peterborough United v Milton Keynes Dons
  • Stevenage v Luton Town

South West

  • Cheltenham Town v Forest Green Rovers
  • Exeter City v Yeovil Town
  • Newport County v Bristol Rovers
  • Oxford United v AFC Bournemouth
  • Portsmouth v Swindon Town