Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (13 October - 20 October 2018)

By: Jack Wylie |
16/10/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (13 October – 20 October 2018):

Results

Saturday 13 October

North East

  • Chesterfield 3 – 4 Oldham Athletic
  • Lincoln City 4 – 1 Huddersfield Town
  • Mansfield Town 2 – 3 Hartlepool United
  • Notts County 0 – 2 Scunthorpe United
  • Rotherham United 2 – 2 Grimsby Town

North West

  • Accrington Stanley 1 – 0 Wrexham
  • Bury 4 – 3 Port Vale
  • Carlisle United P – P Walsall
  • Morecambe P – P Tranmere Rovers
  • Preston North End 1 – 6 Rochdale
  • Shrewsbury Town 2 – 2 Blackpool

South East

  • AFC Wimbledon 1 – 1 Stevenage
  • Barnet 5 – 2 Leyton Orient
  • Gillingham 1 – 1 Milton Keynes Dons
  • Luton Town 3 – 8 Southend United
  • Northampton Town 1 – 0 Peterborough United

South West

  • AFC Bournemouth 4 – 3 Bristol Rovers
  • Newport County 1 – 4 Exeter City
  • Plymouth Argyle P – P Portsmouth
  • Swindon Town 2 – 3 Cheltenham Town
  • Yeovil Town 0 – 1 Oxford United

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 16 October 2018

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Rochdale v Burton Albion (12:00)

South West

  • Oxford United v Newport County (11:30)

Friday 19 October 2018

North West

  • Wrexham v Carlisle United (13:00)

Saturday 20 October 2018

North East

  • Grimsby Town v Mansfield Town
  • Hartlepool United v Bradford City
  • Huddersfield Town v Burton Albion (11:30)
  • Oldham Athletic v Lincoln City (12:00)
  • Rotherham United v Doncaster Rovers

North West

  • Blackpool v Bury
  • Fleetwood Town v Preston North End
  • Port Vale v Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers v Wigan Athletic

South East

  • Barnet v Northampton Town (10:30)
  • Gillingham v AFC Wimbledon
  • Leyton Orient v Stevenage (10:30)
  • Luton Town v Cambridge United
  • Milton Keynes Dons v Peterborough United

South West

  • Cheltenham Town v Exeter City
  • Forest Green Rovers v AFC Bournemouth
  • Newport County v Portsmouth (11:30)
  • Plymouth Argyle v Yeovil Town
  • Swindon Town v Oxford United