Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (12 March - 23 March 2019)

By: Jack Wylie |
18/03/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (12 March – 23 March 2019):

Results

Tuesday 12 March

Southern Merit League 1

  • Oxford United 2 – 1 AFC Bournemouth

North East

  • Rotherham United 2 – 2 Mansfield Town

North West

  • Morecambe P – P Tranmere Rovers
  • Preston North End 1 – 1 Walsall
  • Wigan Athletic P – P Bury

Friday 15 March

North East

  • Burton Albion 1 – 0 Grimsby Town

Saturday 16 March

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth 1 – 1 Luton Town
  • AFC Wimbledon 4 – 0 Northampton Town
  • Oxford United 3 – 2 Peterborough United
  • Portsmouth 3 – 0 Exeter City
  • Southend United 2 – 1 Stevenage
  • Swindon Town P – P Yeovil Town

Southern Merit League 2

  • Cambridge United P – P Milton Keynes Dons
  • Cheltenham Town 2 – 1 Leyton Orient
  • Newport County 2 – 3 Barnet
  • Plymouth Argyle 2 – 2 Forest Green Rovers

North East

  • Bradford City P – P Notts County
  • Chesterfield 0 – 2 Hartlepool United
  • Lincoln City 1 – 3 Doncaster Rovers
  • Oldham Athletic P – P Rotherham United
  • Scunthorpe United P – P Huddersfield Town

North West

  • Accrington Stanley 1 – 0 Walsall
  • Bury P – P Tranmere Rovers
  • Carlisle United P – P Port Vale
  • Morecambe 1 – 2 Fleetwood Town
  • Preston North End P – P Blackpool
  • Shrewsbury Town 1 – 1 Wrexham
  • Wigan Athletic P – P Rochdale

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 19 March

North West

  • Morecambe v Tranmere Rovers (12:00)

Thursday 21 March

Southern Merit League 2

  • Bristol Rovers v Gillingham (13:00)
  • Cambridge United v Milton Keynes Dons (14:00)

Saturday 23 March

Southern Merit League 1

  • Exeter City v Oxford United (12:00)
  • Luton Town v Portsmouth
  • Northampton Town v Swindon Town
  • Peterborough United v AFC Wimbledon
  • Stevenage v AFC Bournemouth (10:30)
  • Yeovil Town v Southend United (12:30)

North East

  • Doncaster Rovers v Bradford City
  • Grimsby Town v Chesterfield
  • Huddersfield Town v Mansfield Town (12:00)
  • Notts County v Burton Albion
  • Rotherham United v Hartlepool United (12:00)
  • Scunthorpe United v Oldham Athletic

North West

  • Blackpool v Carlisle United
  • Fleetwood Town v Accrington Stanley
  • Port Vale v Wigan Athletic
  • Tranmere Rovers v Preston North End
  • Walsall v Bury
  • Wrexham v Morecambe