Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (11 April - 21 April 2018)

By: Jack Wylie |
17/04/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (11 April – 21 April 2018):

Results

Wednesday 11 April

Southern Merit League 2

  • Barnet 0 – 2 Forest Green Rovers

North East

  • Mansfield Town 4 – 0 Oldham Athletic

Thursday 12 April

North East

  • Scunthorpe United 1 – 0 Hartlepool United

Friday 13 April

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers P – P Swindon Town

Southern Merit League 2

  • Plymouth Argyle 4 – 0 AFC Wimbledon

Saturday 14 April

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth 5 – 1 Southend United
  • Luton Town 4 – 0 Cambridge United
  • Milton Keynes Dons 1 – 5 Exeter City
  • Portsmouth 4 – 1 Oxford United
  • Stevenage 0 – 1 Gillingham

Southern Merit League 2

  • Barnet 2 – 1 Cheltenham Town
  • Newport County 1 – 5 Northampton Town
  • Peterborough United 1 – 2 Leyton Orient
  • Yeovil Town 3 – 2 Dagenham & Redbridge

North East

  • Doncaster Rovers 2 – 1 Burton Albion
  • Grimsby Town 1 – 0 Bradford City
  • Hartlepool United 2 – 3 York City
  • Lincoln City 0 – 3 Mansfield Town
  • Notts County 2 – 3 Chesterfield
  • Scunthorpe United 0 – 2 Oldham Athletic

North West

  • Accrington Stanley 1 – 6 Wigan Athletic
  • Blackpool 0 – 6 Carlisle United
  • Bury 0 – 1 Port Vale
  • Fleetwood Town 0 – 0 Wrexham
  • Morecambe 1 – 2 Shrewsbury Town
  • Rochdale P – P Tranmere Rovers
  • Walsall 2 – 0 Preston North End

Monday 16 April

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers 1 – 2 Swindon Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 17 April

Southern Merit League 1

  • Stevenage v Luton Town (12:00)

Southern Merit League 2

  • Forest Green Rovers v Peterborough United (13:00)

North East

  • Burton Albion v Hartlepool United (14:00)

North West

  • Bury v Wigan Athletic
  • Preston North End v Rochdale (13:00)

Thursday 19 April

North East

  • Hartlepool United v Doncaster Rovers
  • Rotherham United v Chesterfield (14:00)

Friday 20 April

North West

  • Carlisle United v Wrexham (13:00)
  • Rochdale v Accrington Stanley (15:00)

Saturday 21 April

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers v Luton Town (13:00)
  • Gillingham v Oxford United
  • Milton Keynes Dons v AFC Bournemouth
  • Portsmouth v Stevenage
  • Southend United v Exeter City
  • Swindon Town v Cambridge United

Southern Merit League 2

  • Cheltenham Town v Leyton Orient
  • Dagenham & Redbridge v AFC Wimbledon
  • Forest Green Rovers v Newport County
  • Plymouth Argyle v Yeovil Town

North East

  • Bradford City v York City
  • Chesterfield v Mansfield Town
  • Grimsby Town v Doncaster Rovers
  • Notts County v Lincoln City
  • Rotherham United v Oldham Athletic

North West

  • Bury v Blackpool
  • Preston North End v Morecambe (10:30)
  • Tranmere Rovers v Port Vale
  • Walsall v Shrewsbury Town
  • Wigan Athletic v Fleetwood Town