Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (06 November - 17 November 2018)

By: Jack Wylie |
13/11/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (06 November – 17 November 2018):

Results

Tuesday 06 November

South West

  • AFC Bournemouth 2 – 2 Plymouth Argyle
  • Yeovil Town 4 – 0 Swindon Town

Thursday 08 November

South East

  • Milton Keynes Dons 0 – 4 AFC Wimbledon

Friday 09 November

North East

  • Burton Albion 2 – 1 Notts County

Saturday 10 November

North East

  • Bradford City 3 – 1 Doncaster Rovers
  • Chesterfield 0 – 3 Grimsby Town
  • Hartlepool United 2 – 0 Rotherham United
  • Mansfield Town 1 – 0 Huddersfield Town
  • Oldham Athletic 5 – 0 Scunthorpe United

North West

  • Carlisle United 3 – 1 Blackpool
  • Preston North End 1 – 0 Tranmere Rovers
  • Wigan Athletic 1 – 1 Port Vale

South East

  • Cambridge United 2 – 3 Southend United
  • Gillingham 0 – 1 Peterborough United
  • Leyton Orient 2 – 1 Northampton Town

South West

  • Cheltenham Town 3 – 2 Yeovil Town
  • Forest Green Rovers 0 – 5 Oxford United
  • Portsmouth 2 – 2 AFC Bournemouth

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 13 November

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Wigan Athletic v Morecambe (13:00)

Wednesday 14 November

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Burton Albion v Grimsby Town (19:30)

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Hartlepool United v Rotherham United (13:00)

Saturday 17 November

North East

  • Doncaster Rovers v Lincoln City
  • Grimsby Town v Burton Albion (12:00)
  • Hartlepool United v Chesterfield (12:00)
  • Huddersfield Town v Scunthorpe United
  • Notts County v Bradford City
  • Rotherham United v Oldham Athletic

North West

  • Blackpool v Preston North End
  • Fleetwood Town v Morecambe
  • Port Vale v Carlisle United (12:00)
  • Rochdale v Wigan Athletic
  • Tranmere Rovers v Bury
  • Walsall v Accrington Stanley (12:00)
  • Wrexham v Shrewsbury Town

South East

  • AFC Wimbledon v Leyton Orient (10:30)
  • Cambridge United v Milton Keynes Dons
  • Northampton Town v Luton Town
  • Peterborough United v Southend United
  • Stevenage v Gillingham (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Swindon Town
  • Bristol Rovers v Portsmouth
  • Newport County v Cheltenham Town
  • Oxford United v Plymouth Argyle (11:30)
  • Yeovil Town v Forest Green Rovers