Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (06 March - 17 March 2018)

By: Jack Wylie |
14/03/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (06 March – 17 March 2018):

Results

Tuesday 06 March

North West

  • Carlisle United 1 – 4 Wigan Athletic

Friday 09 March

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon 1 – 0 Yeovil Town

North West

  • Walsall 6 – 0 Tranmere Rovers

Saturday 10 March

Southern Merit League 1

  • Exeter City 1 – 3 AFC Bournemouth
  • Gillingham 2 – 1 Portsmouth
  • Luton Town 3 – 1 Milton Keynes Dons
  • Oxford United 1 – 1 Swindon Town
  • Southend United P – P Cambridge United
  • Stevenage 2 – 2 Bristol Rovers

Southern Merit League 2

  • Dagenham & Redbridge 1 – 1 Northampton Town
  • Forest Green Rovers P – P Peterborough United
  • Leyton Orient 2 – 1 Barnet
  • Newport County 0 – 2 Plymouth Argyle

North East

  • Grimsby Town P – P Burton Albion
  • Hartlepool United 2 – 3 Lincoln City
  • Mansfield Town 8 – 1 Scunthorpe United
  • Oldham Athletic 1 – 1 York City
  • Rotherham United P – P Chesterfield

North West

  • Bury P – P Carlisle United
  • Fleetwood Town 1 – 0 Shrewsbury Town
  • Port Vale 0 – 1 Wigan Athletic
  • Preston North End 1 – 3 Wrexham
  • Rochdale P – P Accrington Stanley

Tuesday 13 March

North East

  • Burton Albion 2 – 2 Scunthorpe United

North West

  • Carlisle United 0 – 2 Rochdale

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Thursday 15 March

North East

  • Doncaster Rovers v Lincoln City (13:30)

Friday 16 March

  • Burton Albion v Notts County (14:00)

Saturday 17 March

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Oxford United
  • Bristol Rovers v Portsmouth
  • Cambridge United v Exeter City
  • Milton Keynes Dons v Gillingham (10:45)
  • Stevenage v Luton Town (10:30)
  • Swindon Town v Southend United (11:30)

Southern Merit League 2

  • Barnet v Forest Green Rovers
  • Leyton Orient v Plymouth Argyle (12:00)
  • Northampton Town v AFC Wimbledon
  • Peterborough United v Newport County (12:30)
  • Yeovil Town v Cheltenham Town

North East

  • Bradford City v Mansfield Town
  • Grimsby Town v Hartlepool United (12:00)
  • Scunthorpe United v Rotherham United
  • York City v Chesterfield

North West

  • Blackpool v Port Vale
  • Morecambe v Fleetwood Town
  • Preston North End v Carlisle United
  • Shrewsbury Town v Tranmere Rovers
  • Walsall v Accrington Stanley (12:00)
  • Wigan Athletic v Bury
  • Wrexham v Rochdale