Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (05 September - 14 September 2019)

By: Jack Wylie |
10/09/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (05 – 14 September 2019):

Results

Thursday 05 September

South West

  • Bristol Rovers 1 – 3 Portsmouth

Friday 06 September

North East

  • Doncaster Rovers 0 – 2 Bradford City

North West

  • Walsall 3 – 0 Carlisle United

Saturday 07 September

North East

  • Chesterfield 1 – 1 Grimsby Town
  • Lincoln City 2 – 2 Rotherham United
  • Mansfield Town 4 – 0 Notts County
  • Scunthorpe United 3 – 1 Huddersfield Town

North West

  • Morecambe 2 – 2 Oldham Athletic
  • Port Vale 1 – 4 Blackpool
  • Preston North End 6 – 0 Accrington Stanley
  • Shrewsbury Town 2 – 0 Salford City
  • Tranmere Rovers 0 – 2 Fleetwood Town

South East

  • AFC Wimbledon 7 – 2 Leyton Orient
  • Barnet 2 – 1 Luton Town
  • Gillingham 2 – 1 Milton Keynes Dons
  • Northampton Town 2 – 0 Southend United
  • Stevenage 2 – 4 Peterborough United

South West

  • Cheltenham Town 0 – 0 Yeovil Town
  • Exeter City 1 – 4 AFC Bournemouth
  • Oxford United 2 – 0 Forest Green Rovers
  • Swindon Town 1 – 4 Plymouth Argyle

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Friday 13 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Carlisle United v Rotherham United (15:00)

EFL YA Northern Cup Group 4

  • Scunthorpe United v Grimsby Town (14:00)

Saturday 14 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Doncaster Rovers v Mansfield Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 2

  • Blackpool v Tranmere Rovers
  • Shrewsbury Town v Port Vale

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 3

  • Huddersfield Town v Oldham Athletic
  • Lincoln City v Accrington Stanley

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Walsall v Salford City

South East

  • Leyton Orient v Cambridge United
  • Luton Town v AFC Wimbledon
  • Milton Keynes Dons v Stevenage
  • Peterborough United v Gillingham
  • Southend United v Barnet (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Cheltenham Town
  • Forest Green Rovers v Swindon Town
  • Plymouth Argyle v Newport County
  • Portsmouth v Exeter City (12:00)
  • Yeovil Town v Oxford United (11:30)