Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (04 September - 15 September 2018)

By: Jack Wylie |
13/09/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (04 September – 15 September 2018):

Results

Tuesday 04 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Carlisle United 1 – 3 Blackpool

South East

  • Leyton Orient 1 – 2 Milton Keynes Dons

Saturday 08 September

North East

  • Doncaster Rovers 0 – 0 Chesterfield
  • Grimsby Town 2 – 0 Hartlepool United
  • Huddersfield Town 3 – 0 Notts County
  • Lincoln City 2 – 0 Scunthorpe United
  • Oldham Athletic 1 – 3 Mansfield Town
  • Rotherham United 1 – 1 Bradford City

North West

  • Blackpool 2 – 2 Wrexham
  • Fleetwood Town 0 – 0 Shrewsbury Town
  • Morecambe 1 – 1 Bury
  • Preston North End 3 – 0 Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers 1 – 2 Port Vale
  • Wigan Athletic 3 – 0 Carlisle United

South East

  • AFC Wimbledon 1 – 0 Milton Keynes Dons
  • Northampton Town 5 – 1 Leyton Orient
  • Peterborough United 0 – 1 Gillingham
  • Southend United 3 – 2 Cambridge United
  • Stevenage 2 – 1 Barnet

South West

  • AFC Bournemouth 7 – 0 Portsmouth
  • Bristol Rovers 2 – 1 Plymouth Argyle
  • Exeter City 1 – 2 Swindon Town
  • Oxford United 2 – 1 Forest Green Rovers
  • Yeovil Town 4 – 1 Cheltenham Town

Tuesday, 11 September 2018

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 2

  • AFC Bournemouth 5 – 1 Oxford United
  • Barnet 1 – 1p Cambridge United
  • Cheltenham Town 0 – 3 Bristol Rovers
  • Peterborough United 5 – 2 Leyton Orient
  • Stevenage 3 – 2 Gillingham

EFL Youth Alliance Under 18 North West

  • Rochdale 3 – 2 Fleetwood Town

Wednesday 12 September

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 2

  • Newport County 6 – 4 Southend United

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Thursday 13 September

EFL Youth Alliance Cup Southern Round 2

  • Exeter City v Swindon Town (12:30)

Friday 14 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Wrexham v Carlisle United (13:00)

Saturday 15 September

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Blackpool v Bury

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 2

  • Huddersfield Town v Preston North End
  • Port Vale v Notts County

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 3

  • Doncaster Rovers v Lincoln City
  • Shrewsbury Town v Walsall

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Grimsby Town v Fleetwood Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Accrington Stanley v Bradford City
  • Morecambe v Chesterfield (13:00)

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Rotherham United v Oldham Athletic
  • Tranmere Rovers v Hartlepool United (13:00)

South East

  • Gillingham v Stevenage
  • Leyton Orient v AFC Wimbledon (10:30)
  • Luton Town v Northampton Town
  • Milton Keynes Dons v Cambridge United
  • Southend United v Peterborough United

South West

  • Cheltenham Town v Newport County
  • Forest Green Rovers v Yeovil Town
  • Plymouth Argyle v Oxford United (12:00)
  • Portsmouth v Bristol Rovers
  • Swindon Town v AFC Bournemouth