Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (04 April - 13 April 2019)

By: Jack Wylie |
09/04/19 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (04 April – 13 April 2019):

Results

Thursday 04 April

Southern Merit League 2

  • Gillingham 0 – 0 Forest Green Rovers

Friday 05 April

Southern Merit League 1

  • Stevenage 0 – 2 Oxford United

Saturday 06 April

Southern Merit League 1

  • Exeter City 2 – 4 AFC Wimbledon
  • Northampton Town 1 – 1 AFC Bournemouth
  • Peterborough United 3 – 3 Luton Town
  • Swindon Town P – P Southend United
  • Yeovil Town 2 – 1 Portsmouth

Southern Merit League 2

  • Bristol Rovers 2 – 1 Leyton Orient
  • Cambridge United 1 – 1 Newport County
  • Cheltenham Town 0 – 3 Milton Keynes Dons
  • Plymouth Argyle 0 – 0 Barnet

North East

  • Burton Albion 0 – 1 Rotherham United
  • Chesterfield 3 – 0 Lincoln City
  • Doncaster Rovers 0 – 1 Hartlepool United
  • Notts County 1 – 1 Mansfield Town
  • Oldham Athletic 0 – 1 Bradford City
  • Scunthorpe United 3 – 1 Huddersfield Town

North West

  • Accrington Stanley 3 – 5 Rochdale
  • Blackpool 2 – 6 Wigan Athletic
  • Morecambe 1 – 0 Walsall
  • Port Vale 3 – 6 Fleetwood Town
  • Shrewsbury Town 2 – 1 Bury
  • Tranmere Rovers 3 – 2 Carlisle United

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Tuesday 09 April

Southern Merit League 2

  • Gillingham v Plymouth Argyle (14:00)

North West

  • Carlisle United v Port Vale (13:00)
  • Morecambe v Wrexham (12:00)
  • Wigan Athletic v Bury (11:00)

Wednesday 10 April

Southern Merit League 1

  • Swindon Town v Southend United (13:00)

Friday 12 April

Southern Merit League 2

  • Barnet v Bristol Rovers (13:00)
  • Forest Green Rovers v Cambridge United (12:00)

North West

  • Shrewsbury Town v Carlisle United (13:00)

Saturday 13 April

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Swindon Town
  • AFC Wimbledon v Southend United (10:30)
  • Luton Town v Exeter City
  • Oxford United v Yeovil Town (11:30)
  • Peterborough United v Stevenage
  • Portsmouth v Northampton Town (11:30)

Southern Merit League 2

  • Leyton Orient v Gillingham (10:30)
  • Milton Keynes Dons v Plymouth Argyle (14:00)
  • Newport County v Cheltenham Town

North East

  • Burton Albion v Hartlepool United (12:00)
  • Chesterfield v Scunthorpe United
  • Huddersfield Town v Grimsby Town
  • Lincoln City v Rotherham United
  • Mansfield Town v Bradford City
  • Oldham Athletic v Doncaster Rovers

North West

  • Accrington Stanley v Bury
  • Rochdale v Tranmere Rovers
  • Walsall v Fleetwood Town (12:00)
  • Wigan Athletic v Preston North End
  • Wrexham v Port Vale