Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (03 April - 14 April 2018)

By: Jack Wylie |
11/04/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (03 April – 14 April 2018):

Results

Tuesday 03 April

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth 3 – 3 Luton Town
  • Cambridge United 1 – 3 Portsmouth
  • Exeter City 3 – 0 Oxford United
  • Swindon Town 2 – 2 Gillingham

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon 2 – 3 Cheltenham Town
  • Barnet 2 – 3 Northampton Town

North East

  • Lincoln City 2 – 1 Scunthorpe United

North West

  • Fleetwood Town 2 – 1 Bury

Wednesday 04 April

North East

  • Hartlepool United 3 – 3 Oldham Athletic

North West

  • Port Vale 2 – 3 Carlisle United

Friday 06 April

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon 8 – 1 Forest Green Rovers
  • Leyton Orient 1 – 0 Yeovil Town

North West

  • Tranmere Rovers 1 – 0 Walsall

Saturday 07 April

Southern Merit League 1

  • Cambridge United 1 – 3 Milton Keynes Dons
  • Exeter City 7 – 0 Bristol Rovers
  • Gillingham 2 – 2 AFC Bournemouth
  • Oxford United 0 – 2 Stevenage
  • Southend United 1 – 4 Luton Town
  • Swindon Town 3 – 1 Portsmouth

Southern Merit League 2

  • Cheltenham Town 2 – 1 Peterborough United
  • Dagenham & Redbridge 4 – 1 Newport County
  • Northampton Town 1 – 0 Plymouth Argyle

North East

  • Bradford City 0 – 3 Notts County
  • Chesterfield 2 – 1 Hartlepool United
  • Oldham Athletic 2 – 1 Grimsby Town
  • Scunthorpe United 0 – 4 Mansfield Town
  • York City 0 – 2 Doncaster Rovers

North West

  • Accrington Stanley 2 – 2 Port Vale
  • Carlisle United 4 – 0 Bury
  • Morecambe 0 – 2 Rochdale
  • Preston North End 2 – 2 Fleetwood Town
  • Wigan Athletic 4 – 1 Shrewsbury Town
  • Wrexham 0 – 2 Blackpool

Tuesday 10 April

Southern Merit League 1

  • Luton Town 3 – 2 Oxford United
  • Southend United 4 – 1 Cambridge United

North West

  • Blackpool P – P Wrexham
  • Morecambe 0 – 3 Carlisle United
  • Preston North End 2 – 2 Tranmere Rovers
  • Rochdale 2 – 0 Walsall

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Wednesday 11 April

Southern Merit League 2

  • Barnet v Forest Green Rovers (12:00)

North East

  • Mansfield Town v Oldham Athletic (12:00)

Thursday 12 April

North East

  • Scunthorpe United v Hartlepool United (13:00)

Friday 13 April

Southern Merit League 1

  • Bristol Rovers v Swindon Town (19:00)

Southern Merit League 2

  • Plymouth Argyle v AFC Wimbledon (14:30)

Saturday 14 April

Southern Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Southend United (11:30)
  • Luton Town v Cambridge United
  • Milton Keynes Dons v Exeter City
  • Portsmouth v Oxford United
  • Stevenage v Gillingham (10:30)

Southern Merit League 2

  • Barnet v Cheltenham Town
  • Newport County v Northampton Town (12:00)
  • Peterborough United v Leyton Orient
  • Yeovil Town v Dagenham & Redbridge (12:00)

North East

  • Doncaster Rovers v Burton Albion
  • Grimsby Town v Bradford City
  • Hartlepool United v York City
  • Lincoln City v Mansfield Town
  • Notts County v Chesterfield
  • Scunthorpe United v Oldham Athletic

North West

  • Accrington Stanley v Wigan Athletic
  • Blackpool v Carlisle United
  • Bury v Port Vale
  • Fleetwood Town v Wrexham
  • Morecambe v Shrewsbury Town
  • Rochdale v Tranmere Rovers
  • Walsall v Preston North End