Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (02 October - 13 October 2018)

By: Jack Wylie |
09/10/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (02 October – 13 October 2018):

Results

Tuesday 02 October

North West

  • Morecambe 4 – 0 Carlisle United

Friday 05 October

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Scunthorpe United 1 – 0 Rotherham United

Saturday 06 October

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 1

  • Blackpool 5 – 1 Wrexham
  • Bury 3 – 1 Carlisle United

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 2

  • Notts County 1 – 4 Preston North End
  • Port Vale 2 – 1 Huddersfield Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 3

  • Doncaster Rovers 1 – 6 Shrewsbury Town
  • Lincoln City 0 – 1 Walsall

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 4

  • Fleetwood Town 4 – 1 Burton Albion
  • Mansfield Town 2 – 1 Grimsby Town

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 5

  • Bradford City 1 – 0 Chesterfield
  • Wigan Athletic 5 – 0 Accrington Stanley

EFL Youth Alliance Northern Cup Group 6

  • Oldham Athletic 5 – 2 Hartlepool United

North West

  • Rochdale 1 – 0 Morecambe

South East

  • Cambridge United 1 – 2 Stevenage
  • Leyton Orient 1 – 2 Luton Town
  • Milton Keynes Dons 1 – 6 Northampton Town
  • Peterborough United 4 – 1 Barnet
  • Southend United 6 – 2 AFC Wimbledon

South West

  • Bristol Rovers 2 – 2 Forest Green Rovers
  • Cheltenham Town 1 – 3 AFC Bournemouth
  • Exeter City 1 – 1 Yeovil Town
  • Portsmouth 4 – 5 Swindon Town

Fixtures

All Kick-off times 11:00am unless stated

Saturday 13 October

North East

  • Chesterfield v Oldham Athletic (12:00)
  • Lincoln City v Huddersfield Town
  • Mansfield Town v Hartlepool United (12:00)
  • Notts County v Scunthorpe United
  • Rotherham United v Grimsby Town

North West

  • Accrington Stanley v Wrexham
  • Bury v Port Vale
  • Carlisle United v Walsall (12:00)
  • Morecambe v Tranmere Rovers
  • Preston North End v Rochdale (10:30)
  • Shrewsbury Town v Blackpool

South East

  • AFC Wimbledon v Stevenage (10:30)
  • Barnet v Leyton Orient
  • Gillingham v Milton Keynes Dons
  • Luton Town v Southend United
  • Northampton Town v Peterborough United (10:30)

South West

  • AFC Bournemouth v Bristol Rovers
  • Newport County v Exeter City
  • Plymouth Argyle v Portsmouth (12:00)
  • Swindon Town v Cheltenham Town
  • Yeovil Town v Oxford United