Results & Fixtures: EFL Youth Alliance (02 March - 10 March 2018)

By: Jack Wylie |
06/03/18 |

All the results & fixtures from the EFL Youth Alliance (02 March – 10 March 2018):

Results

Friday 02 March

North East

  • Rotherham United P – P Grimsby Town

Saturday 03 March

Southern Merit League 1

  • Cambridge United P – P Portsmouth
  • Exeter City P – P Oxford United
  • Milton Keynes Dons P – P Stevenage
  • Southend United P – P Bristol Rovers
  • Swindon Town P – P Gillingham

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon P – P Cheltenham Town
  • Barnet P – P Northampton Town
  • Forest Green Rovers P – P Dagenham & Redbridge
  • Plymouth Argyle P – P Peterborough United
  • Yeovil Town P – P Newport County

North East

  • Chesterfield P – P Burton Albion
  • Hartlepool United P – P Doncaster Rovers
  • Lincoln City P – P Scunthorpe United
  • Mansfield Town P – P Oldham Athletic
  • Notts County P – P York City

North West

  • Blackpool P – P Accrington Stanley
  • Bury P – P Walsall
  • Carlisle United P – P Wigan Athletic
  • Fleetwood Town P – P Shrewsbury Town
  • Morecambe 1 – 1 Tranmere Rovers
  • Port Vale P – P Wrexham
  • Preston North End P – P Rochdale
  • Accrington Stanley 1 – 1 Fleetwood Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 06 March

North West

  • Carlisle United v Wigan Athletic (13:00)

Friday 09 March

Southern Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Yeovil Town (12:00)

North West

  • Walsall v Tranmere Rovers (12:00)

Saturday 10 March

Southern Merit League 1

  • Exeter City v AFC Bournemouth
  • Gillingham v Portsmouth
  • Luton Town v Milton Keynes Dons
  • Oxford United v Swindon Town
  • Southend United v Cambridge United
  • Stevenage v Bristol Rovers (12:00)

Southern Merit League 2

  • Dagenham & Redbridge v Northampton Town
  • Forest Green Rovers v Peterborough United (13:00)
  • Leyton Orient v Barnet
  • Newport County v Plymouth Argyle

North East

  • Grimsby Town v Burton Albion (12:00)
  • Hartlepool United v Lincoln City (12:00)
  • Mansfield Town v Scunthorpe United
  • Oldham Athletic v York City (12:00)
  • Rotherham United v Chesterfield

North West

  • Bury v Carlisle United (12:00)
  • Fleetwood Town v Shrewsbury Town (12:00)
  • Port Vale v Wigan Athletic
  • Preston North End v Wrexham
  • Rochdale v Accrington Stanley