04/02/13 Youth Alliance Results

By: Elaine Brand |
04/02/13 |
Youth Alliance

This weeks Youth Alliance results and fixtures:

YOUTH ALLIANCE RESULTS

Wednesday 30 January 2013

North West

  • Burnley P – P Accrington Stanley

Saturday 2 February 2013

Youth Alliance Cup Area Quarter Final – South

  • Milton Keynes Dons 1 – 5 Portsmouth
  • Oxford United 1 – 2 Northampton Town
  • Southend United P – P Watford

North West

  • Accrington Stanley 0 – 8 Wrexham
  • Burnley 1 – 2 Oldham Athletic
  • Carlisle United P – P Rochdale
  • Fleetwood Town 0 – 3 Shrewsbury Town
  • Macclesfield Town 0 – 0 Walsall
  • Morecambe 0 – 8 Tranmere Rovers
  • Port Vale 3 – 0 Blackpool

North East

  • Bradford City 4 – 0 Chesterfield
  • Burton Albion 1 – 1 Lincoln City
  • Hull City 4 – 1 Grimsby Town
  • Notts County 6 – 1 Scunthorpe United
  • Rotherham United 3 – 2 Hartlepool United
  • York City 1 – 0 Doncaster Rovers

South West

  • Bristol Rovers 5 – 0 Yeovil Town
  • Cheltenham Town P – P Exeter City
  • Hereford United P – P Swindon Town
  • Torquay United P – P Plymouth Argyle

South East

  • AFC Bournemouth P – P Gillingham
  • Crawley Town P – P AFC Wimbledon
  • Luton Town 2 – 2 Leyton Orient

YOUTH ALLIANCE FIXTURES

Tuesday 5 February 2013

Youth Alliance Cup Area Quarter Final – South

  • Bristol Rovers v Cheltenham Town (2:00)

South East

  • Dagenham & Redbridge v Stevenage (2:00)

Wednesday 6 February 2013

Youth Alliance Cup Area Quarter Final – North

  • Fleetwood Town v Wrexham (1:00)

Thursday 7 February 2013

Youth Alliance Cup Area Quarter Final – North

  • Rochdale v Walsall (1:00)

Saturday 9 February 2013

Youth Alliance Cup Area Quarter Final – North

  • Carlisle United v Shrewsbury Town (12:00)

North West

  • Macclesfield Town v Fleetwood Town
  • Oldham Athletic v Morecambe
  • Port Vale v Preston North End
  • Tranmere Rovers v Burnley
  • Walsall v Bury

North East

  • Bradford City v Hull City
  • Burton Albion v Rotherham United
  • Hartlepool United v Notts County (12:00)
  • Lincoln City v Doncaster Rovers
  • Scunthorpe United v Chesterfield
  • York City v Grimsby Town

South West

  • Bristol Rovers v Torquay United (10:30)
  • Exeter City v Plymouth Argyle
  • Swindon Town v Cheltenham Town
  • Yeovil Town v Oxford United

South East

  • AFC Wimbledon v AFC Bournemouth
  • Aldershot Town v Southend United
  • Gillingham v Portsmouth
  • Luton Town v Stevenage
  • Milton Keynes Dons v Dagenham & Redbridge
  • Peterborough United v Leyton Orient
  • Watford v Northampton Town (10:30)