Results & Fixtures: The Football League Youth (17 February - 1 March 2014)

By: Steve Sutcliffe |
26/02/14 |
Youth Alliance

The Football League Youth Alliance Results & Fixtures (17 February – 1 March)

Results

Tuesday 18 February

North West

  • Shrewsbury Town 1 – 6 Rochdale

North East

  • Hull City 0 – 0 Grimsby Town

Saturday 22 February

North West

  • Accrington Stanley P – P Fleetwood Town
  • Burnley 0 – 2 Blackpool
  • Macclesfield Town P – P Wrexham
  • Morecambe P – P Carlisle United
  • Oldham Athletic 3 – 0 Shrewsbury Town
  • Preston North End 0 – 0 Bury
  • Rochdale 4 – 1 Tranmere Rovers
  • Walsall 1 – 2 Port Vale

North East

  • Bradford City 4 – 1 Chesterfield
  • Burton Albion 2 – 1 Lincoln City
  • Grimsby Town 1 – 2 Scunthorpe United
  • Hull City 0 – 0 Rotherham United
  • Notts County 3 – 2 Hartlepool United
  • York City 1 – 3 Doncaster Rovers

South West

  • AFC Bournemouth 0 – 1 Swindon Town
  • Cheltenham Town P – P Hereford United
  • Exeter City 1 – 0 Bristol Rovers
  • Newport County 1 – 4 Oxford United
  • Torquay United 2 – 3 Plymouth Argyle

South East

  • Crawley Town 1 – 1 Leyton Orient
  • Gillingham 4 – 1 AFC Wimbledon
  • Luton Town 1 – 2 Stevenage
  • Milton Keynes Dons 0 – 0 Peterborough United
  • Northampton Town 1 – 2 Colchester United
  • Southend United 3 – 3 Portsmouth
  • Watford 1 – 2 Barnet

Monday 24 February

Football League Youth Alliance Cup Northern Section Quarter Final

  • Port Vale 2 – 3 Bradford City

Tuesday 25 February

North West

  • Carlisle United P – P Accrington Stanley

South West

  • AFC Bournemouth 0 – 0 Bristol Rovers

South East

  • Luton Town 0 – 1 Gillingham

Wednesday 26 February

Football League Youth Alliance Cup Northern Section Quarter Final

  • Lincoln City v Rochdale

Fixtures

Saturday 1 March 2014

Football League Youth Alliance Cup Southern Section Final

  • Portsmouth v Cheltenham Town (11:30)
  • Watford v Colchester United (10:30)

North West

  • Blackpool v Accrington Stanley
  • Bury v Morecambe
  • Carlisle United v Preston North End
  • Port Vale v Rochdale
  • Shrewsbury Town v Walsall
  • Tranmere Rovers v Macclesfield Town
  • Wigan Athletic v Burnley
  • Wrexham v Oldham Athletic

North East

  • Bradford City v Hartlepool United
  • Chesterfield v Burton Albion
  • Doncaster Rovers v Grimsby Town
  • Lincoln City v Hull City
  • Rotherham United v York City
  • Scunthorpe United v Notts County

South West

  • Exeter City v Hereford United (1:00)
  • Newport County v Plymouth Argyle
  • Swindon Town v Bristol Rovers
  • Torquay United v AFC Bournemouth

South East

  • AFC Wimbledon v Dagenham & Redbridge (10:30)
  • Barnet v Northampton Town
  • Crawley Town v Southend United (10:30)
  • Leyton Orient v Gillingham
  • Peterborough United v Luton Town
  • Stevenage v Milton Keynes Dons

All kick-off times 11am unless otherwise stated.