Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (9 - 21 Feb 2015)

By: Elaine Brand |
16/02/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (9 – 21 Feb 2015):

Results

Monday 9 February

North West

  • Burnley 2 – 2 Port Vale

Tuesday 10 February

Youth Alliance Cup – North

  • Shrewsbury Town 1 – 2 Oldham Athletic

North East

  • Mansfield Town 3 – 0 York City
  • Scunthorpe United 0 – 3 Hull City

North West

  • Carlisle United 2 – 0 Fleetwood Town

Wednesday 11 February

North East

  • Lincoln City 3 – 0 Burton Albion

Friday 12 February

Merit League 2

  • Cheltenham Town 0 – 0 AFC Wimbledon

Saturday 14 February

North West

  • Accrington Stanley 0 – 4 Bury
  • Burnley 2 – 3 Tranmere Rovers
  • Morecambe 2 – 1 Blackpool
  • Oldham Athletic 0 – 2 Shrewsbury Town
  • Port Vale 4 – 0 Fleetwood Town
  • Walsall 0 – 0 Carlisle United
  • Wrexham 1 – 1 Wigan Athletic

North East

  • Bradford City 3 – 2 Doncaster Rovers
  • Chesterfield 2 – 1 Rotherham United
  • Lincoln City 0 – 1 Notts County
  • Scunthorpe United 2 – 2 Burton Albion
  • York City 3 – 2 Hartlepool United

Merit League 1

  • AFC Bournemouth 2 – 2 Plymouth Argyle
  • Barnet 6 – 2 Peterborough United
  • Luton Town P – P Exeter City
  • Stevenage 3 – 2 Milton Keynes Dons
  • Swindon Town 1 – 2 Portsmouth
  • Watford 3 – 0 Southend United

Merit League 2

  • Bristol Rovers 3 – 0 Torquay United
  • Leyton Orient 4 – 3 Dagenham & Redbridge
  • Northampton Town 1 – 3 Gillingham
  • Oxford United 4 – 0 Cambridge United

Fixtures

Tuesday 17 February

North West

  • Burnley v Oldham Athletic (2:00)
  • Preston North End v Rochdale (1:00)

Wednesday 18 February

North East

  • Mansfield Town v Chesterfield (1:00)

Friday 20 February

Merit League 1

  • Plymouth Argyle v Barnet

North West

  • Accrington Stanley v Rochdale (1:00)

Saturday 21 February

North West

  • Blackpool v Bury
  • Carlisle United v Oldham Athletic (12:00)
  • Fleetwood Town v Preston North End
  • Morecambe v Wrexham
  • Shrewsbury Town v Burnley
  • Tranmere Rovers v Port Vale
  • Wigan Athletic v Walsall

North East

  • Burton Albion v Bradford City
  • Doncaster Rovers v Scunthorpe United
  • Hartlepool United v Grimsby Town
  • Hull City v Lincoln City
  • Notts County v York City
  • Rotherham United v Mansfield Town

Merit League 1

  • Exeter City v Milton Keynes Dons
  • Peterborough United v Luton Town
  • Portsmouth v Watford
  • Southend United v AFC Bournemouth (12:00)
  • Swindon Town v Stevenage (12:00)

Merit League 2

  • AFC Wimbledon v Bristol Rovers (12:00)
  • Cambridge United v Cheltenham Town (12:00)
  • Dagenham & Redbridge v Northampton Town (10:30)
  • Gillingham v Oxford United
  • Torquay United v Newport County