Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (8-19 Sept 2015)

By: Elaine Brand |
14/09/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (8-19 Sept 2015):

Results

Tuesday 8 September

Youth Alliance Cup R1 – South

  • Oxford United 1 – 1 Portsmouth
    Oxford won 4-3 on penalties

North West

  • Rochdale 2 – 1 Carlisle United

Wednesday 9 September

North West

  • Preston North End 1 – 3 Blackpool

Saturday 12 September

North West

  • Burnley P – P Morecambe
  • Fleetwood Town 1 – 4 Shrewsbury Town
  • Port Vale 2 – 1 Carlisle United
  • Tranmere Rovers 3 – 1 Rochdale
  • Walsall 1 – 0 Wrexham
  • Wigan Athletic 0 – 2 Accrington Stanley

North East

  • Bradford City 4 – 1 Doncaster Rovers
  • Chesterfield 2 – 2 Burton Albion
  • Lincoln City 1 – 1 York City
  • Rotherham United 0 – 5 Oldham Athletic
  • Scunthorpe United 1 – 1 Mansfield Town

South West

  • AFC Bournemouth 2 – 2 Exeter City
  • Bristol Rovers 2 – 0 Swindon Town
  • Newport County 1 – 0 Yeovil Town
  • Oxford United 0 – 3 Portsmouth
  • Plymouth Argyle 5 – 1 Cheltenham Town

South East

  • Barnet 2 – 3 AFC Wimbledon
  • Dagenham & Redbridge 0 – 4 Milton Keynes Dons
  • Luton Town 3 – 0 Leyton Orient
  • Peterborough United 0 – 0 Cambridge United
  • Southend United 1 – 0 Gillingham
  • Stevenage 2 – 1 Northampton Town

Fixtures

Monday 14 September

North West

  • Bury v Blackpool (19.00)

Saturday 19 September

North West

  • Blackpool v Burnley
  • Carlisle United v Walsall (12.00)
  • Port Vale v Morecambe
  • Preston North End v Accrington Stanley (10.30)
  • Rochdale v Fleetwood Town
  • Shrewsbury Town v Tranmere Rovers
  • Wrexham v Bury

North East

  • Burton Albion v Rotherham United
  • Chesterfield v Lincoln City
  • Doncaster Rovers v Scunthorpe United
  • Hartlepool United v Notts County (12.00)
  • Mansfield Town v York City
  • Oldham Athletic v Bradford City

South West

  • Cheltenham Town v Oxford United
  • Exeter City v Newport County
  • Portsmouth v Plymouth Argyle (12.00)
  • Swindon Town v AFC Bournemouth
  • Yeovil Town v Bristol Rovers

South East

  • Barnet v Stevenage (10.30)
  • Cambridge United v Northampton Town
  • Leyton Orient v AFC Wimbledon (10.30)
  • Luton Town v Dagenham & Redbridge
  • Milton Keynes Dons v Gillingham
  • Peterborough United v Southend United