Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (8-19 Mar 2016)

By: Elaine Brand |
15/03/16 |
Youth Alliance

All the results and fixtures from the Football League Youth Alliance (8-19 Mar 2016):

Results

Tuesday 8 March

North West

  • Tranmere Rovers 3 – 1 Accrington Stanley

Merit League 2

  • Oxford United 3 – 0 Dagenham & Redbridge
  • Swindon Town 7 – 1 Milton Keynes Dons

Friday 11 March

North East

  • Scunthorpe United 2 – 0 Notts County

Merit League 2

  • Milton Keynes Dons 4 – 3 Yeovil Town

Saturday 12 March

North West

  • Blackpool 4 – 4 Carlisle United
  • Fleetwood Town 1 – 1 Accrington Stanley
  • Morecambe 1 – 1 Walsall
  • Port Vale 3 – 0 Walsall
  • Shrewsbury Town 0 – 0 Wigan Athletic
  • Tranmere Rovers 2 – 2 Bury

North East

  • Bradford City 0 – 1 Lincoln City
  • Burton Albion 3 – 3 Hartlepool United
  • Mansfield Town 1 – 0 Doncaster Rovers
  • York City 1 – 3 Rotherham United

Merit League 1

  • Barnet 0 – 1 AFC Bournemouth
  • Cheltenham Town P – P AFC Wimbledon
  • Exeter City 0 – 1 Leyton Orient
  • Luton Town 2 – 0 Gillingham
  • Southend United 0 – 3 Portsmouth

Merit League 2

  • Cambridge United 1 – 4 Oxford United
  • Northampton Town 3 – 0 Peterborough United
  • Stevenage 2 – 0 Swindon Town

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 15 March

Merit League 2

  • Dagenham & Redbridge v Bristol Rovers (13.30)

North West

  • Fleetwood Town v Burnley (13.00)
  • Rochdale v Blackpool (13.00)

Friday 18 March

North West

  • Wrexham v Carlisle United (12.00)

Merit League 2

  • Yeovil Town v Newport County (12.00)

Saturday 19 March

North West

  • Accrington Stanley v Port Vale
  • Blackpool v Shrewsbury Town
  • Bury v Burnley
  • Walsall v Fleetwood Town (12.00)
  • Wigan Athletic v Morecambe

North East

  • Grimsby Town v Lincoln City
  • Hartlepool United v Chesterfield (12.00)
  • Notts County v Bradford City
  • Oldham Athletic v Doncaster Rovers
  • Scunthorpe United v Rotherham United
  • York City v Burton Albion

Merit League 1

  • Gillingham v AFC Wimbledon
  • Leyton Orient v Plymouth Argyle (13.00)
  • Luton Town v Cheltenham Town (12.00)
  • Portsmouth v Barnet
  • Southend United v Exeter City (12.00)

Merit League 2

  • Bristol Rovers v Swindon Town
  • Dagenham & Redbridge v Milton Keynes Dons (10.30)
  • Northampton Town v Cambridge United
  • Peterborough United v Stevenage