Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (7 - 18 Apr 2015):

By: Elaine Brand |
14/04/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (7 – 18 Apr 2015):

Results

Tuesday 7 April

North West

  • Bury 2 – 3 Wigan Athletic

Wednesday 8 April

Merit League 2

  • Cambridge United 1 – 0 Cheltenham Town
  • Newport County 2 – 5 Bristol Rovers

North West

  • Rochdale 0 – 4 Port Vale

Saturday 11 April

North West

  • Blackpool 3 – 2 Rochdale
  • Burnley 0 – 3 Fleetwood Town
  • Bury 5 – 1 Oldham Athletic
  • Carlisle United 1 – 3 Shrewsbury Town
  • Morecambe 0 – 3 Port Vale
  • Tranmere Rovers 2 – 0 Preston North End
  • Walsall 0 – 0 Wrexham
  • Wigan Athletic 3 – 0 Accrington Stanley

North East

  • Bradford City 1 – 0 Chesterfield
  • Burton Albion 1 – 2 Rotherham United
  • Doncaster Rovers 0 – 0 Hull City
  • Grimsby Town 2 – 0 Scunthorpe United
  • Notts County 1 – 1 Mansfield Town

Merit League 1

  • Exeter City 1 – 3 Watford
  • Luton Town 1 – 1 Barnet
  • Milton Keynes Dons 4 – 5 AFC Bournemouth
  • Peterborough United 3 – 0 Swindon Town
  • Plymouth Argyle 6 – 0 Portsmouth
  • Southend United 1 – 1 Stevenage

Merit League 2

  • AFC Wimbledon 0 – 1 Leyton Orient
  • Bristol Rovers 1 – 1 Cheltenham Town
  • Cambridge United 2 – 3 Dagenham & Redbridge
  • Newport County 0 – 3 Oxford United

Fixtures

Tuesday 14 April

Merit League 1

  • Portsmouth v Peterborough United (1:30)

Merit League 2

  • Northampton Town v Leyton Orient (12:00)

North West

  • Shrewsbury Town v Walsall (2:00)
  • Wrexham v Carlisle United (12:00)

Wednesday 15 April

Youth Alliance Cup – South

  • Milton Keynes Dons v Cheltenham Town (1:00)

Youth Alliance Cup – North

  • Wigan Athletic v Oldham Athletic (2:00)

North West

  • Bury v Morecambe (2:30)

Thursday 16 April

Merit League 2

  • Oxford United v Torquay United (1:00)

Saturday 18 April

North West

  • Oldham Athletic v Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers v Port Vale
  • Wigan Athletic v Preston North End

North East

  • Bradford City v Burton Albion (12:00)
  • Doncaster Rovers v Chesterfield

Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Exeter City (11:30)
  • Barnet v Milton Keynes Dons
  • Portsmouth v Southend United (12:00)
  • Stevenage v Luton Town
  • Swindon Town v Plymouth Argyle
  • Watford v Peterborough United (10:30)

Merit League 2

  • Cheltenham Town v Newport County
  • Dagenham & Redbridge v Gillingham (10:30)
  • Leyton Orient v Cambridge United (10:30)
  • Northampton Town v AFC Wimbledon (10:30)
  • Oxford United v Bristol Rovers