Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (4-16 Apr 2016)

By: Elaine Brand |
11/04/16 |
Youth Alliance

All the results and fixtures from the Football League Youth Alliance (4-16 Apr 2016):

Results

Monday 4 April

North East

  • York City 2 – 2 Doncaster Rovers

Tuesday 5 April

Merit League 2

  • Peterborough United 2 – 0 Bristol Rovers

North West

  • Bury 2 – 1 Accrington Stanley
  • Preston North End 4 – 2 Carlisle United

Thursday 7 April

North West

  • Morecambe P – P Port Vale

Friday 8 April

Merit League 1

  • AFC Bournemouth 4 – 1 AFC Wimbledon

North East

  • Rotherham United 2 – 2 Bradford City

Saturday 9 April

North East

  • Accrington Stanley P – P Morecambe
  • Blackpool 1 – 1 Rochdale
  • Bury 2 – 0 Port Vale
  • Carlisle United 2 – 4 Wigan Athletic
  • Walsall 3 – 1 Burnley
  • Wrexham 3 – 2 Shrewsbury Town

North East

  • Burton Albion 2 – 0 Lincoln City
  • Grimsby Town P – P Doncaster Rovers
  • Hartlepool United 3 – 1 Mansfield Town
  • Notts County 2 – 1 Chesterfield
  • Oldham Athletic 0 – 2 York City

Merit League 1

  • Exeter City 1 – 1 Barnet
  • Gillingham 2 – 0 Southend United
  • Leyton Orient 4 – 0 Cheltenham Town
  • Luton Town 2 – 1 Plymouth Argyle

Merit League 2

  • Bristol Rovers 0 – 2 Cambridge United
  • Dagenham & Redbridge 4 – 3 Newport County
  • Northampton Town 1 – 1 Swindon Town
  • Yeovil Town 3 – 2 Stevenage

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Monday 11 April

North West

  • Preston North End v Tranmere Rovers (13.00)

Tuesday 12 April

North West

  • Accrington Stanley v Blackpool

North East

  • Chesterfield v Oldham Athletic

Merit League 2

  • Oxford United v MK Dons (13.00)

Thursday 14 April

Merit League 2

  • Cambridge United v Yeovil Town (13.00)

Saturday 9 April

North West

  • Burnley v Preston North End (10.30)
  • Fleetwood Town v Blackpool
  • Morecambe v Wrexham
  • Port Vale v Walsall
  • Rochdale v Bury (10.30)
  • Shrewsbury Town v Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers v Wigan Athletic

North East

  • Lincoln City v Mansfield Town
  • Notts County v Hartlepool United
  • Scunthorpe United v Doncaster Rovers

Merit League 1

  • AFC Bournemouth v Gillingham (11.30)
  • AFC Wimbledon v Leyton Orient (10.15)
  • Cheltenham Town v Plymouth Argyle
  • Portsmouth v Exeter City (11.30)
  • Southend United v Luton Town

Merit League 2

  • Cambridge United v Dagenham & Redbridge
  • MK Dons v Peterborough United
  • Newport County v Northampton Town (12.00)
  • Stevenage v Bristol Rovers (12.00)
  • Swindon Town v Oxford United