Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (21 Oct - 1 Nov 2014)

By: Elaine Brand |
28/10/14 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (21 Oct – 1 Nov 2014):

Results

Tuesday 21 October

South East

  • Watford 1 – 0 Peterborough United

Youth Alliance Cup – South

  • Milton Keynes Dons 4 – 1 AFC Wimbledon

Friday 24 October

North West

  • Bury 2 – 1 Tranmere Rovers

Saturday 25 October

North West

  • Burnley 4 – 1 Accrington Stanley
  • Fleetwood Town 4 – 3 Carlisle United
  • Oldham Athletic 1 – 4 Preston North End
  • Port Vale 1 – 3 Walsall
  • Shrewsbury Town 2 – 3 Morecambe
  • Wigan Athletic 3 – 1 Blackpool
  • Wrexham 2 – 4 Rochdale

North East

  • Burton Albion 2 – 5 Grimsby Town
  • Doncaster Rovers 2 – 0 Lincoln City
  • Hull City 2 – 1 Chesterfield
  • Mansfield Town 1 – 2 Bradford City
  • Scunthorpe United 3 – 1 Notts County
  • Rotherham United 5 – 0 York City

South East

  • AFC Wimbledon 4 – 1 Leyton Orient
  • Luton Town 4 – 2 Dagenham & Redbridge
  • Milton Keynes Dons 3 – 1 Cambridge United
  • Northampton Town 0 – 0 Southend United
  • Peterborough United 2 – 1 Watford
  • Stevenage 2 – 5 Barnet

South West

  • Bristol Rovers 1 – 1 Cheltenham Town
  • Oxford United 2 – 4 Exeter City
  • Portsmouth 3 – 0 Newport County
  • Swindon Town 2 – 3 Plymouth Argyle
  • Torquay United 2 – 3 AFC Bournemouth

Fixtures

Friday 31 October

North East

  • Hartlepool United v Scunthorpe United (2:00)
  • Mansfield Town v Doncaster Rovers (2:00)

Saturday 1 November

North West

  • Accrington Stanley v Morecambe
  • Bury v Walsall
  • Fleetwood Town v Tranmere Rovers
  • Port Vale v Oldham Athletic
  • Preston North End v Blackpool (10:30)
  • Rochdale v Carlisle United
  • Shrewsbury Town v Wigan Athletic
  • Wrexham v Burnley

North East

  • Chesterfield v Notts County
  • Grimsby Town v Rotherham United
  • Lincoln City v Burton Albion
  • York City v Hull City

South East

  • Barnet v AFC Wimbledon
  • Cambridge United v Luton Town
  • Gillingham v Stevenage
  • Leyton Orient v Northampton Town (10:30)
  • Southend United v Peterborough United
  • Watford v Milton Keynes Dons (10:30)

South West

  • Bristol Rovers v Exeter City (10:30)
  • Cheltenham Town v AFC Bournemouth
  • Portsmouth v Torquay United (12:00)
  • Swindon Town v Oxford United