Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (2 - 13 Sept 2014)

By: Elaine Brand |
08/09/14 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from The Football League Youth Alliance (2 – 13 Sept 2014)

Results

Tuesday 2 September

Youth Alliance Cup North R1

  • Preston North End 3 – 3 Rochdale
    Preston won 5-4 on penalties

Youth Alliance Cup South R2

  • Dagenham & Redbridge 3 – 1 Luton Town
  • Watford 4 – 0 Peterborough United

Saturday 6 September

North West

  • Burnley 3 – 3 Shrewsbury Town
  • Bury 1 – -3 Blackpool
  • Oldham Athletic 5 – 0 Carlisle United
  • Port Vale 1 – 1 Tranmere Rovers
  • Preston North End 4 – 0 Fleetwood Town
  • Walsall 3 – 1 Wigan Athletic
  • Wrexham 3 – 1 Morecambe

North East

  • Doncaster Rovers 4 – 0 Grimsby Town
  • Lincoln City 0 – 3 Chesterfield
  • Mansfield Town 1 – 3 Scunthorpe United
  • Rotherham United 1 – 0 Notts County
  • York City 0 – 5 Bradford City

South West

  • Bristol Rovers 0 – 1 Plymouth Argyle
  • Oxford United 2 – 1 Newport County
  • Portsmouth 1 – 2 Cheltenham Town
  • Swindon Town 3 – 1 AFC Bournemouth
  • Exeter City 4 – 2 Torquay United

South East

  • Barnet 4 – 2 Luton Town
  • Cambridge United 4 – 2 Stevenage
  • Dagenham & Redbridge 3 – 5 Milton Keynes Dons
  • Gillingham 0 – 3 AFC Wimbledon
  • Peterborough United 1 – 1 Leyton Orient
  • Watford 3 – 2 Northampton Town

Fixtures

Tuesday 9 September

North West

  • Rochdale v Accrington Stanley (2:00)

Saturday 13 September

North West

  • Bury v Port Vale
  • Fleetwood Town v Blackpool
  • Morecambe v Walsall (12:00)
  • Preston North End v Carlisle United
  • Rochdale v Burnley
  • Shrewsbury Town v Accrington Stanley
  • Tranmere Rovers v Wrexham
  • Wigan Athletic v Oldham Athletic

North East

  • Bradford City v Scunthorpe United
  • Chesterfield v Grimsby Town
  • Doncaster Rovers v Rotherham United
  • Hartlepool United v Notts county (11:30)
  • Hull City v Burton Albion (12:00)
  • Mansfield Town v Lincoln City

South West

  • Bristol Rovers v Oxford United (10:30)
  • Cheltenham Town v Newport County
  • Plymouth Argyle v Torquay United
  • Portsmouth v AFC Bournemouth
  • Swindon Town v Exeter City

South East

  • Leyton Orient v Dagenham & Redbridge (10:30)
  • Milton Keynes Dons v Gillingham
  • Northampton Town v Stevenage
  • Peterborough United v Luton Town
  • Southend United v Cambridge United
  • Watford v Barnet (10:30)