Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (18-30 Aug 2014)

By: Elaine Brand |
28/08/14 |
Youth Alliance

Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (18-30 Aug 2014)

Results

Tuesday 19 August

North East

  • Lincoln City 2 – 1 Bradford City
  • Milton Keynes Dons 4 – 4 Watford
  • Northampton Town 1 – 2 Leyton Orient

Wednesday 20 August

South East

  • Luton Town 2 – 0 Cambridge United
  • Peterborough United 7 – 0 Southend United
  • Stevenage 2 – 0 Gillingham

Saturday 23 August

North West

  • Blackpool 2 – 0 Morecambe
  • Bury 3 – 2 Accrington Stanley
  • Carlisle United 0 – 6 Walsall
  • Shrewsbury Town 2 – 3 Oldham Athletic
  • Tranmere Rovers 2 – 2 Burnley
  • Wigan Athletic 5 – 0 Wrexham

North East

  • Bradford City 2 – 0 Mansfield Town
  • Chesterfield 1 – 2 Burton Albion
  • Hartlepool United 6 – 3 Rotherham United
  • Lincoln City 2 – 1 Grimsby Town
  • Notts County 0 – 3 Hull City
  • York City 1 – 2 Scunthorpe United

South West

  • Bristol Rovers 4 – 1 Torquay United
  • Exeter City 4 – 2 Newport County
  • Oxford United 1 – 2 AFC Bournemouth
  • Portsmouth 1 – 2 Plymouth Argyle
  • Swindon Town 2 – 0 Cheltenham Town

South East

  • Barnet 3 – 1 Stevenage
  • Cambridge United 1 -1 Milton Keynes Dons
  • Dagenham & Redbridge 0 – 5 Luton Town
  • Leyton Orient 3 – 0 AFC Wimbledon
  • Southend United 2 – 0 Northampton Town

Fixtures

Tuesday 26 August

North West

  • Fleetwood Town v Port Vale
  • Rochdale v Preston North End (2:00)

South East

  • Watford v Dagenham & Redbridge (2:00)

Friday 29 August

Youth Alliance Cup North R1

  • Burnley v Tranmere Rovers (2:00)

Saturday 30 August

Youth Alliance Cup North R1

  • Burton Albion v Notts County
  • Bury v Port Vale
  • Carlisle United v Hull City (12:00)
  • Chesterfield v Scunthorpe United
  • Grimsby Town v Blackpool (12:00)
  • Hartlepool United v Wigan Athletic (1:00)
  • Morecambe v Doncaster Rovers (12:00)
  • Rotherham United v Mansfield Town
  • Walsall v Oldham Athletic (12:00)
  • Wrexham v Accrington Stanley
  • York City v Fleetwood Town (1:00)

South West

  • AFC Bournemouth v Torquay United
  • Cheltenham Town v Bristol Rovers
  • Exeter City v Oxford United
  • Plymouth Argyle v Swindon Town
  • Newport County v Portsmouth (12:00)

South East

  • AFC Wimbledon v Dagenham & Redbridge (10:30)
  • Luton Town v Watford
  • Northampton Town v Cambridge United
  • Peterborough United v Gillingham
  • Southend United v Milton Keynes Dons
  • Stevenage v Leyton Orient