Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (15-27 Feb 2016)

By: Elaine Brand |
22/02/16 |
Youth Alliance

All the results and fixtures from the Football League Youth Alliance (15-27 Feb 2016):

Results

Monday 15 February

South West

  • Plymouth Argyle 1 – 2 Gillingham

North West

  • Morecambe 0 – 3 Preston North End

Tuesday 16 February

Merit League 2

  • Oxford United 7 – 0 Newport County

North West

  • Accrington Stanley P – P Wigan Athletic
  • Blackpool 1 – 2 Wrexham

Wednesday 17 February

Merit League 2

  • Yeovil Town P – P Dagenham & Redbridge

North West

  • Tranmere Rovers P – P Fleetwood Town

Friday 19 February

Merit League 1

  • Barnet 4 – 2 Plymouth Argyle

North West

  • Accrington Stanley 1 – 6 Walsall

Saturday 20 February

North West

  • Fleetwood Town 1 – 1 Port Vale
  • Preston North End 2 – 2 Wrexham
  • Shrewsbury Town 3 – 1 Morecambe
  • Tranmere Rovers P – P Burnley
  • Wigan Athletic 2 – 1 Blackpool

North East

  • Doncaster Rovers 2 – 1 Chesterfield
  • Grimsby Town 2 – 0 Rotherham United
  • Hartlepool United 3 – 2 York City
  • Lincoln City 3 – 3 Scunthorpe United
  • Mansfield Town P – P Bradford City
  • Oldham Athletic 3 – 1 Notts County

Merit League 1

  • AFC Bournemouth 3 – 4 Portsmouth
  • Exeter City 3 – 0 Cheltenham Town
  • Leyton Orient 4 – 0 Gillingham
  • Luton Town 1 – 3 AFC Wimbledon

Merit League 2

  • Bristol Rovers 0 – 4 Northampton Town
  • Milton Keynes Dons 1 – 0 Cambridge United
  • Newport County 0 – 1 Stevenage
  • Peterborough United 1 – 4 Oxford United

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 23 February

North West

  • Carlisle United v Morecambe (12.00)
  • Shrewsbury Town v Fleetwood Town (13.00)

Friday 26 February

Merit League 1

  • Plymouth Argyle v AFC Wimbledon (13.30)

North East

  • Chesterfield v York City

Saturday 27 February

North West

  • Blackpool v Preston North End
  • Burnley v Rochdale
  • Bury v Shrewsbury Town
  • Carlisle United v Tranmere Rovers
  • Fleetwood Town v Morecambe
  • Port Vale v Wigan Athletic
  • Wrexham v Accrington Stanley

North East

  • Bradford City v Scunthorpe United
  • Grimsby Town v Oldham Athletic (12.00)
  • Hartlepool United v Lincoln City (12.00)
  • Mansfield Town v Burton Albion
  • Notts County v Rotherham United

Merit League 1

  • Barnet v Southend United (10.30)
  • Exeter City v AFC Bournemouth
  • Gillingham v Cheltenham Town (12.00)
  • Portsmouth v Leyton Orient

Merit League 2

  • Bristol Rovers v Milton Keynes Dons (12.30)
  • Cambridge United v Peterborough United
  • Dagenham & Redbridge v Northampton Town (10.30)
  • Newport County v Swindon Town
  • Yeovil Town v Oxford United