Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (15-22 March)

By: Steve Sutcliffe |
18/03/14 |
Youth Alliance

Results & Fixtures from The Football League Youth Alliance (15-22 March):

Saturday 15 March

North West

  • Macclesfield Town 0 – 1 Bury
  • Port Vale 1 – 2 Fleetwood Town
  • Rochdale 7 – 1 Morecambe
  • Shrewsbury Town 2 – 0 Preston North End
  • Tranmere Rovers 1 – 0 Wigan Athletic
  • Walsall 0 – 0 Accrington Stanley
  • Wrexham 1 – 3 Blackpool

North East

  • Bradford City 4 – 0 Lincoln City
  • Burton Albion 1 – 3 Doncaster Rovers
  • Grimsby Town 1 – 0 Chesterfield
  • Hull City 1 – 2 Hartlepool United
  • Notts County 5 – 0 Rotherham United
  • Scunthorpe United 3 – 0 York City

South West

  • Bristol Rovers 2 – 0 Torquay United
  • Cheltenham Town 1 – 5 Exeter City
  • Hereford United 0 – 1 Oxford United
  • Plymouth Argyle 3 – 1 Swindon Town

South East

  • AFC Wimbledon 0 – 1 Northampton Town
  • Crawley Town 1 – 5 Peterborough United
  • Dagenham & Redbridge 3 – 2 Stevenage
  • Gillingham 1 – 2 Watford
  • Leyton Orient 2 – 0 Barnet
  • Portsmouth 0 – 3 Colchester United
  • Southend United 1 – 0 Luton Town

Fixtures

Tuesday 18 March

Football League Youth Alliance Cup Northern Section Semi Final

  • Bradford City v Blackpool (7:00)

North West

  • Bury v Fleetwood Town (2:00)
  • Preston North End v Burnley (1:00)
  • Walsall v Wrexham (12:00)

South West

  • Swindon Town v Bristol Rovers (1:00)

South East

  • Crawley Town v Portsmouth (1:00)
  • Luton Town v Northampton Town (12:00)
  • Milton Keynes Dons v Watford (1:00)
  • Stevenage v Peterborough United (12:00)

Wednesday 19 March

North West

  • Macclesfield Town v Shrewsbury Town (2:00)

Thursday 20 March

South West

  • Cheltenham Town v Hereford United (1:00)

South East

  • Colchester United v Watford (12:00)

Friday 21 March

North West

  • Accrington Stanley v Macclesfield Town (2:00)

Saturday 22 March

North West

  • Blackpool v Oldham Athletic
  • Burnley v Port Vale
  • Carlisle United v Shrewsbury Town
  • Fleetwood Town v Tranmere Rovers
  • Morecambe v Walsall
  • Preston North End v Wrexham (10:00)

North East

  • Chesterfield v York City
  • Doncaster Rovers v Hull City
  • Hartlepool United v Burton Albion (1:00)
  • Lincoln City v Notts County
  • Rotherham United v Grimsby Town
  • Scunthorpe United v Bradford City

South West

  • Cheltenham Town v Swindon Town
  • Hereford United v Bristol Rovers
  • Oxford United v AFC Bournemouth
  • Plymouth Argyle v Exeter City
  • Torquay United v Newport County

South East

  • Barnet v Portsmouth
  • Colchester United v Southend United (10:45)
  • Milton Keynes Dons v AFC Wimbledon
  • Northampton Town v Crawley Town
  • Peterborough United v Dagenham & Redbridge
  • Stevenage v Gillingham
  • Watford v Leyton Orient (10:30)