Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (12-23 Jan 2016)

By: Elaine Brand |
20/01/16 |
Youth Alliance

All the results and fixtures from the Football League Youth Alliance (12-23 Jan 2016):

Results

Tuesday 12 January

North West

  • Wigan Athletic 3 – 0 Carlisle United

South West

  • Plymouth Argyle 2 – 1 Yeovil Town

Friday 15 January

South West

  • Plymouth Argyle 0 – 0 Bristol Rovers

Saturday 16 January

Youth Alliance Cup – North

  • Preston North End P – P Carlisle United
  • Shrewsbury Town 1 – 1 Wigan Athletic
    Shrewsbury won 4-1 on penalties

Youth Alliance Cup – South

  • AFC Bournemouth 2 – 4 Luton Town
  • Cheltenham Town P – P Swindon Town

North West

  • Port Vale P – P Bury
  • Rochdale P – P Blackpool
  • Tranmere Rovers P – P Fleetwood Town
  • Wrexham P – P Walsall

North East

  • Hartlepool United 1 – 2 Bradford City
  • Chesterfield P – P Oldham Athletic
  • Mansfield Town P – P Rotherham United

South East

  • Barnet 3 – 3 Gillingham
  • Cambridge United 1 – 1 Leyton Orient
  • Dagenham & Redbridge 1 – 0 Stevenage
  • Milton Keynes Dons 3 – 2 Peterborough United
  • Northampton Town 0 – 6 AFC Wimbledon

South West

  • Newport County 0 – 0 Exeter City

Fixtures

All kick-off times 11.00 unless stated

Tuesday 19 January

North West

  • Shrewsbury Town v Carlisle United (13.00)

South East

  • Stevenage v Barnet

South West

  • Newport County v Swindon Town (12.00)
  • Plymouth Argyle v Portsmouth (Being played at Roko Training Ground, Portsmouth)

Wednesday 20 January

South East

  • Luton Town v Southend United

South West

  • Cheltenham Town v AFC Bournemouth (12.00)

Thursday 21 January

South East

  • Leyton Orient v Stevenage (13.00)
  • Northampton Town v Cambridge United (13.00)

Saturday 23 January

North West

  • Accrington Stanley v Carlisle United
  • Burnley v Wigan Athletic
  • Fleetwood Town v Preston North End
  • Morecambe v Bury
  • Port Vale v Wrexham
  • Tranmere Rovers v Shrewsbury Town
  • Walsall v Rochdale

North East

  • Bradford City v Lincoln City
  • Chesterfield v Mansfield Town
  • Hartlepool United v Rotherham United (11.30)
  • Notts County v Burton Albion
  • Scunthorpe United v Grimsby Town
  • York City v Doncaster Rovers

South East

  • AFC Wimbledon v Dagenham & Redbridge (10.30)
  • Gillingham v Northampton Town
  • Leyton Orient v Milton Keynes Dons (10.30)
  • Luton Town v Stevenage
  • Peterborough United v Barnet
  • Southend United v Cambridge United

South West

  • Cheltenham Town v Bristol Rovers
  • Plymouth Argyle v AFC Bournemouth
  • Portsmouth v Newport County (12.00)
  • Yeovil Town v Swindon Town