Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (12-22 Aug 2015)

By: Elaine Brand |
17/08/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (12-22 Aug 2015):

Results

Wednesday 12 August

North West

  • Burnley 0 – 1 Tranmere Rovers

Friday 14 August

South East

  • Leyton Orient 2 – 1 Northampton Town

Saturday 15 August

North West

  • Accrington Stanley 1 – 2 Bury
  • Carlisle United 2 – 5 Fleetwood Town
  • Morecambe 4 – 3 Rochdale
  • Preston North End 0 – 0 Walsall
  • Shrewsbury Town 3 – 1 Burnley
  • Tranmere Rovers 4 – 1 Port Vale
  • Wigan Athletic 5 – 0 Wrexham

North East

  • Chesterfield 3 – 4 Bradford City
  • Doncaster Rovers 2 – 0 Lincoln City
  • Grimsby Town 2 – 4 Hartlepool United
  • Oldham Athletic 0 – 1 Burton Albion
  • York City 3 – 4 Scunthorpe United

South West

  • Bristol Rovers 0 – 0 Plymouth Argyle
  • Cheltenham Town 3 – 0 Exeter City
  • Swindon Town 1 – 2 Portsmouth
  • Yeovil Town 0 – 2 AFC Bournemouth

South East

  • Barnet 2 – 0 Dagenham & Redbridge
  • Gillingham 5 – 3 AFC Wimbledon
  • Milton Keynes Dons 3 – 0 Cambridge United
  • Peterborough United 1 – 3 Luton Town
  • Southend United 2 – 0 Stevenage

Fixtures

Tuesday 18 August

North West

  • Carlisle United v Shrewsbury Town (2:00)

South East

  • Barnet v Cambridge United (2:00)
  • Dagenham & Redbridge v Northampton Town (2:00)
  • Luton Town v AFC Wimbledon (2:00)
  • Southend United v Leyton Orient (2:00)
  • Stevenage v Milton Keynes Dons (12:00)

Wednesday 19 August

South East

  • Peterborough United v Gillingham (12:30)

Saturday 22 August

North West

  • Blackpool v Accrington Stanley
  • Burnley v Fleetwood Town (10:30)
  • Bury v Wigan Athletic
  • Carlisle United v Preston North End
  • Port Vale v Rochdale
  • Tranmere Rovers v Morecambe
  • Walsall v Shrewsbury Town

North East

  • Burton Albion v Notts County
  • Doncaster Rovers v York City
  • Grimsby Town v Scunthorpe United
  • Lincoln City v Bradford City
  • Mansfield Town v Chesterfield

South West

  • AFC Bournemouth v Plymouth Argyle
  • Bristol Rovers v Cheltenham Town (10:30)
  • Exeter City v Oxford United (12:00)
  • Newport County v Portsmouth (12:00)
  • Swindon Town v Yeovil Town

South East

  • Cambridge United v Dagenham & Redbridge
  • Gillingham v Stevenage
  • Leyton Orient v Barnet (10:30)
  • Milton Keynes Dons v Luton Town
  • Northampton Town v Southend United
  • Peterborough United v AFC Wimbledon