Results & Fixtures: The Football League Youth Alliance (10 - 21 Mar 2015):

By: Elaine Brand |
17/03/15 |
Youth Alliance

All the results & fixtures from the Football League Youth Alliance (10 – 21 Mar 2015):

Results

Tuesday 10 March

North East

  • Rochdale 1 – 0 Wrexham

Wednesday 11 March

North West

  • Oldham Athletic 0 – 2 Blackpool

Thursday 12 March

Merit League 2

  • Bristol Rovers 1 – 0 Dagenham & Redbridge
  • Torquay United 2 – 3 Cambridge United

North West

  • Burnley 1 – 1 Walsall

Friday 13 March

North East

  • Scunthorpe United 2 – 3 Hartlepool United

Saturday 7 March

North West

  • Accrington Stanley 2 – 1 Blackpool
  • Bury 1 – 1 Carlisle United
  • Fleetwood Town 0 – 3 Wigan Athletic
  • Port Vale 5 – 0 Burnley
  • Rochdale 3 – 1 Morecambe
  • Shrewsbury Town 2 – 2 Tranmere Rovers
  • Wrexham 4 – 2 Oldham Athletic

North East

  • Burton Albion 2 – 2 Lincoln City
  • Doncaster Rovers 7 – 0 Mansfield Town
  • Hull City 2 – 0 York City
  • Notts County 1 – 3 Chesterfield
  • Rotherham United 4 – 1 Grimsby Town

h3, Merit League 1

  • AFC Bournemouth 1 – 2 Watford
  • Barnet 4 – 1 Swindon Town
  • Luton Town 2 – 0 Portsmouth
  • Milton Keynes Dons 3 – 0 Southend United
  • Peterborough United 1 – 4 Stevenage
  • Plymouth Argyle 0 – 0 Exeter City

Merit League 2

  • AFC Wimbledon 1 – 1 Bristol Rovers
  • Cheltenham Town 1 – 2 Leyton Orient
  • Newport County 0 – 1 Gillingham
  • Oxford United 0 – 3 Northampton Town

Fixtures

Monday 16 March

North East

  • Preston North End 0 – 0 Walsall

Tuesday 17 March

Youth Alliance Cup – North

  • Carlisle United v Wigan Athletic (12:30)

Youth Alliance Cup – South

  • Cheltenham Town v Watford (2:00)

North East

  • Bradford City v York City (12:00)
  • Chesterfield v Lincoln City (11:00)
  • Notts County v Hartlepool United

North West

  • Fleetwood Town v Oldham Athletic (12:00)
  • Shrewsbury Town v Rochdale (2:00)

Wednesday 18 March

Merit League 1

  • Southend United v AFC Bournemouth (1:00)

Thursday 19 March

Merit League 2

  • Gillingham v Torquay United (1:00)

Friday 20 March

North East

  • Lincoln City v Rotherham United (12:00)

Saturday 21 March

North West

  • Blackpool v Preston North End
  • Burnley v Wrexham
  • Carlisle United v Rochdale
  • Morecambe v Accrington Stanley
  • Oldham Athletic v Port Vale
  • Tranmere Rovers v Fleetwood Town
  • Walsall v Bury
  • Wigan Athletic v Shrewsbury Town

North East

  • Bradford City v Notts County
  • Chesterfield v Hartlepool United (12:00)
  • Grimsby Town v Hull City
  • Mansfield Town v Burton Albion
  • York City v Doncaster Rovers

Merit League 1

  • Exeter City v Southend United (12:00
  • Plymouth Argyle v Peterborough United
  • Portsmouth v Milton Keynes Dons (11:30)
  • Stevenage v AFC Bournemouth (11:30)
  • Swindon Town v Luton Town
  • Watford v Barnet (10:30)

Merit League 2

  • Cambridge United v AFC Wimbledon
  • Dagenham & Redbridge v Newport County (11:15)
  • Leyton Orient v Bristol Rovers (12:00)
  • Northampton Town v Cheltenham Town